Цікаві факти про пиво частина 2

Цікаві факти про пиво частина 2

На сьогоднішній день найдорожчим вважається пиво Самуеля Адамса – Triple Bock. Люди готові платити по сто доларів за ящик, в якому 24 пляшки пива по 6 унцій (4.359л). Один літр цього напою коштує 23.48 $.

Недалеко від Мюнхена розташовується найстаріша пивоварня. Вона виробляє пиво «Вейхенштефан» і заснована вона була в 1040 році.

А ось в Сент-Луїсі, США, знаходиться найбільша пивоварна компанія на сьогоднішній день. Вона називається «Анхейзер Буш Інкорпорейтед» і володіє ця компанія 12 пивоварними заводами. Площа самого великого займає досить значні – 40,5 га. Такий величезний завод у рік виготовляє 1,6 мільярдів літрів.

Переможцем у номінації найменший пивзавод є експонат музею пивоваріння, який знаходиться в Чехії. У 1958 році на ЕКСПО в Брюсселі була виставлена ця модель. Цей міні-завод, якому немає аналогів у всьому світі, здатний зварити всього лише 30 літрів пива.

Ім’я актора Олександра Філіпенка занесено в книгу рекордів Гіннеса, так як він за 12 годин… винюхав кухоль темного пива.

У Малайзії, компанією «Селангор Олово» була зроблена найбільша в світі пивний кухоль. Вона здатна вмістити 2796 літрів. 30 листопада 1985 року цей твір було представлено публіці.

2 вересня 1989 року була наповнена пивом Laidley Gold найбільша пляшка в світі. Її розміри вражають: у висоту вона сягає 2 метри і 11 сантиметрів, і вона здатна вмістити 348 літрів пива.

В різні часи пиво не тільки вживали, як алкогольний напій, але і знаходили застосування в різних областях. Наприклад:

– Чеські лікарі раніше лікували пивом холеру. А Парацельс з допомогою пива лікував дихальні шляхи, а так само печінку.

– В давні часи, втомлені ноги розтирали пивом. Так само пиво використовували для того, щоб вивести камені з нирок. З пива виготовляли різні маски для старіючої шкіри.

– Стародавні шумери для лікування зубів полоскали ротову порожнину теплим пивом.

– У 18 столітті пиво вважалося тонізуючим напоєм. Так само воно вважалося загальнозміцнюючу, тому їм рекомендували запивати ліки. Так само пиво використовували для дезінфекції.