Цікаві факти про принтер

Цікаві факти про принтер Щоб ми сьогодні робили, якби не І.Гутенберг з Німеччини, який в 1440 році винайшов перший у світі друкований верстат. Еволюція таких машин триває і донині, де і на даний момент ми бачимо не кінцевий результат апарату.

І перший цікавим фактів є те, що в першій друкованій машині використовували фарбу на нафтовій основі, елемент якої і сьогодні використовують в сучасних картриджах для заправки принтера.

Ч.Карлсон – винахідник основи сьогоднішніх лазерних принтерів, дуже довго намагався продати свій патент, і все безрезультатно. Лише в 1947 році знаменита на весь світ XeroxCorporation купила його ідею і вклала гроші в винахід, що і привело їх популярності на весь світ.

Перший принтер побудувала компанія IBM в 1975 році для друку поштових марок і різних рахунків-фактур. Що цікаво – він не поступається сучасним поліграфічним пристроям, але була в рази дорожче нинішніх.

Перший масовий струменевий принтер надійшов на прилавок магазинів в 1984 році під назвою ThinkJet. Але в той же рік компанія випустила і лазерний принтер, ніж подвоїла свій прибуток.

Ще один цікавий факт стався в 2005 році. Як виявилося, кольорові принтери мітили кожен роздрукований аркуш паперу секретним кодом, де вказувався серійний номер і дата друку. Переховувався код під мікроскопічними жовтими точками. Під тиском компанії по захисту прав споживачів (вона ж і відкрила цей факт) виробникам довелося зізнатися, що так вели боротьбу з фальшивомонетниками.

Навіть у Россі в течії 15 років діяв закон про реєстрацію власників кольорових принтерів у міліції, де вони вказували можливих користувачів сього пристрою. Документи на нього зберігали в сейфи, призначали відповідальних людей і навіть ставили кімнати з принтерами на сигналізації.