Цікаві факти про посуд

Цікаві факти про посуд

У Китаї існує повір’я, що чайники з глини мають властивість продовжувати життя. Були проведені досліди, в ході яких з’ясувалося, що заварювати зелений чай краще всього в чайнику, який зроблений з червоної глини. Цей матеріал досить пористий, завдяки чому легко пропускає повітря і легко зберігає тепло. Взимку чай в такому чайнику довго залишається гарячим, а влітку не дає заварці скиснути. У Китаї так само вважається, що чай заварюється набагато краще не в новому чайнику, а в старому. Саме цим пояснюється те, що китайці дарують, в основному, старі чайники, а не нові. Найголовніше – заварювати в такому чайнику тільки гарну, високої якості заварку, інакше глина буде вбирати сторонні запахи і у зв’язку з цим буде зіпсований хороший чай.

Вважається, що одним з найбільш найдавніших предметів начиння є блюдо. У залежності від часу, страви виготовлялися з різноманітних матеріалів: олово, дерево, скло, кераміка і срібло. У стародавні часи було прийнято їсти з однієї страви по кілька людей. Не рідко виникали конфлікти між присутніми через те з ким же все таки вони будуть ділити трапезу. Наприклад, у Стародавній Русі простим гостям подавали страви маленького розміру – блюдця або ж блюдечка.

Існує помилкова думка, що сковороди – споконвічно російська начиння. Однак на Русі традиційно прийнято було абсолютно всю їжу готувати на вогнищі або ж у печі. Для цього використовували керамічні горщики, в яких їжу варили і гасили, потім зберігали. Перші сковороди за формою своєї нагадували більше каструлю, у якої розширюються стінки. Виготовляли її з вогнетривкої глини. У таких сковорід була порожня бічна ручка, в яку вставляли дерев’яну рукоять. Пізніше почали виготовляти сковороди з чавуну і розміри їх були вельми різноманітні.

Сучасна кулінарія, мода та уподобання людей диктують інші правила в розробці різноманітного посуду. Багато виробників, наприклад, посуд vitross, більше спеціалізується на емальованих каструлях, інші на сковородах, чайниках і т.д. І всі вони намагаються не відставати від сучасних технологій в даній сфері і мінливому смаку покупців.