Цікаві факти про Пізанську вежу

Цікаві факти про пізанської вежі

Пізанська вежа ще відома під назвою «Падаюча вежа». Вона знаходиться в Італії, у місті Піза і є дзвіницею кафедрального собору Санта-Марія Ассунта. Нахилятися в бік вежа почала ще під час будівництва в 1173 році.

1. Будівництво знаменитої вежі велося в два етапи і робилося дві перерви, причому досить тривалими. Будівництво велося з 1173 по 1360 рік. Як згадувалося на початку, кренитися Пізанська вежа почалася ще під час будівництва. Причини невідомі, але передбачається, що це сталося через грунтових вод, які неабияк підмили м’який ґрунт, або ж фундамент вежі був дуже ненадійний.

2. До того моменту, поки вона не була реставрована, її нахил становив 5,5 градусів на південь. На даний момент вежа нахиляється всього на 4 градуси.

3. Будівництво «Подає вежі» розпочав майстер Боннано Пізано. Як стало видно нахил вежі, збудовано було вже перший поверх і два кільця колонад. Робота над будівництвом була зупинена, а сам майстер покинув місто.

4. Висоту Пізанської вежі можна порівняти з восьмиповерховим будинком. Важить ця пам’ятка Італії 14 453 тонн.

5. Існує легенда, що у Пізанської вежі ставив свої досліди Галілея. Кажуть, стояв вчений на останньому поверсі вежі і кидав вниз різні предмети. Він намагався довести, що швидкість падіння не залежить від маси падаючого тіла.

6. З самого початку було заплановано, що вежа буде мати 10 поверхів, і вони будуть з балконами. Так само Пізанська вежа повинна була мати дзвіницю і дах. Вежу задумували будувати висотою 98 метрів, а побудовано було лише 56.

7. Вежа має сім дзвонів, і всі вони налаштовані на сім музичних нот. У всьому світі дзвіниця Пізанської вежі прийнята найпрекраснішою за звучанням.

8. Половину вежі відбудували в 1233 році. Архітектор Джованні ді Сімоне почав брати участь в будівництві в 1275 році. Він зумів добудувати лише п’ятий поверх. Восьмий ярус вежі був закінчений в 1350 році під керівництвом Андреа Пізано і він помістив на самий верх башти знамениту на весь світ дзвіницю.