Цікаві факти про піцу

Цікаві факти про піцу Відоме блюдо італійської кухні, яку люблять мільйони людей в усьому світі – це піца. Проводили опитування, результати якого з’ясували, що 78% респондентів називають піцу своєю улюбленою стравою.

Кожна людина може вибрати піцу по своєму смаку, так як існує маса різноманітних інгредієнтів і начинок. У всьому світі за добу з’їдається близько 500 мільйонів піц. Такі цифри були отримані з представлених даних кафе, ресторанів, піцеріями. І так – цікаві факти про піцу:

– В 1738 році, в італійському Неаполі, була відкрита перша в світі піцерія. Вона носила назву Антика.

– Вегетаріанську піцу жінки замовляють в два рази частіше, ніж чоловіки.

– У США, з 1987 року, більше 23 років, місяць жовтень офіційно вважається місяцем піци.

-Як показує статистика, в Америці кожну секунду з’їдають 350 шматочків піци.

– У ресторанному бізнесі Америки дуже високий відсоток складають саме піцерії. У цій країні кожне шосте заклад – це піцерія.

– Pizza Hut – так називається найбільша мережа піцерії в Америці.

– Мінімум один раз на місяць у їжу вживають піцу 93% жителів Сполучених Штатів.

– Статистика свідчить, що доставка піци замовляється найчастіше в такі дні, як День незалежності, Новий Рік, Хеллоуїн. А так само піца популярна в дні фіналів спортивних змагань.

– Пепероні ( різновид гострої салямі італійсько-американського походження) – є самим популярним інгредієнтом піци. Кожна третя піца виготовляється з пепероні. Саме з цим інгредієнтом 36% продаваних піц.

– У 1990 році, в одному супермаркеті Норвуда в ПАР, була приготована найбільша кругла піца в світі. Вага цієї «крихітки» становив 12 тонн, а в діаметрі вона мала 37,4 метра. Для приготування знадобилося приблизно 4500 кілограм борошна, 900 кілограм соусу, а так само 1800 кілограм сиру.

– А в 2005 році Айова-Фоллз, Айова, була приготована найбільша в світі прямокутна піца. Білл Бэхо, власник піцерії, а так само його 200 помічників, піцу приготували розміром 39,32 на 30, 05 метра. До складу такої досить значної піци входило 9500 коржів, використано 320 кілограм соусу, а так само 1815 кілограм сиру.