Цікаві факти про піратів

Цікаві факти про піратів

Піратами прийнято називати морських розбійників. Передбачається, що таке ремесло виникло разом з мореплавством. Критський цар Мінос створив перший флот для боротьби з піратами в 3 тисячолітті до н.е.

Каперство – терор проти кораблів (мирних і військових) ворожої держави з дозволу влади.

Каперами, відповідно, називали людей, які ці терор скоювали. Від піратів їх відрізняло тільки те, що таким родом діяльності капери займалися легально.

За те, щоб мати право на каперство, приватник сплачував якийсь відсоток від захопленої ним видобутку державі. Ніхто не мав права переслідувати капера в тій країні, громадянином якої він був. У тому випадку, якщо він потрапляв у полон противника, мав повне право вимагати суду. Після Другої світової війни каперство було заборонено.

Багато хто знає, що «Веселий Роджер» – назва піратського прапора. Як правило, він має чорний колір, а зображений на ньому череп і під ним схрещені кістки. Такий прапор пірати почали використовувати вже після того, як піратство оголосили поза законом.

МОРГАН, Генрі (1635 – 1688). Найзнаменитіший пірат Антильських островів. Ця людина здійснила безліч грабежів іспанських поселень. У 1670 році перейшов через Панамський перешийок, під час якого повністю розорив місто Панаму. Англія не бажала псувати відносини з Іспанією, і уряд прийняв рішення викликати Моргана в Лондон в 1672 році. У суді Морган був виправданий. Більш того, його призначили віце-президентом Ямайки.

А.О. Ексквемелін (ЕКСМЕЛІН). Ця людина була не тільки піратом, а й письменником XVII століття, і лікарем. Працював військовим хірургом у Французькій Вест-Індської компанії в 1666 році. Після того, як він потрапив в рабство, йому вдалося заплатити викуп. Не знаючи куди податися, він прийняв рішення примкнути до піратів в якості лікаря. На його рахунку чимало походів з багатьма відомими піратами того часу. У 1678 році повернувся до Європи і вирішив написати книгу «Пірати Америки». Книга розповідала про подвиги піратів, про побут і знайомила з повсякденним життям. Книга стала бестселером. Ми ще жодного разу напишемо цікаві факти, залишайтеся з нами 🙂