Цікаві факти про олімпійські ігри

Цікаві факти про олімпійські ігри

– У 1952 році Зимова Олімпіада відбулася в Осло. Це було досить незвично, так як такі змагання проходять де-небудь в горах. Пояснюється тим, що в таких місцях є необхідні траси.

– Перші сучасні Олімпійські ігри повинні були проходити в 1900 році в Парижі. Рішення ухвалили в 1894 році, однак організатори порахували, що потрібно чекати занадто довго і першим містом прийняв Олімпіаду стали Афіни в 1896 році. Цікавий факт: між останньою давньої і першої сучасної Олімпіадою пройшло 1503 року.

– Перший раз штучний сніг використовували в Лейк-Плейсіді, США. Це був 1980 рік, XIII Олімпійські ігри.

– Вперше олімпійський вогонь запалили в німецькому Гарміш-Партенкірхені, на церемонії відкриття Ігор у 1936 році. Адольф Гітлер був відкривачем цих Олімпійських ігор.

– У Лондоні 1908 році, пройшли перші зимові змагання. Але про статус Олімпіади мови не йшло. Тільки в 1924 році в місті Шамоні (Франція) пройшли перші Зимові Олімпійські ігри. В той час ніяких конкурсів між містами на проведення даних змагань не існувало.

– За всю історію Олімпіада була перенесена один раз. У 1976 році Олімпіада повинна була відбутися в США, в місті Денвері. Але із-за виниклих фінансових проблем, ігри довелося перенести. Олімпіада відбулися в Инсбурге, Австрія. Саме там представили талісман зимових ігор – сніговик по імені Тиролин.

-Швейцарія є єдиною країною, в якій Зимові ігри проходили два рази: в 1928 році і в 1948 році. Обидва рази змагання проходили в місті Санкт-Моріц.

– На Олімпійських іграх, що проходили в 2002 році в Солт-Лейк-Плейсіді, стався безпрецедентний випадок. Парі з Канади з фігурного катання вручили золоті медалі не тому, що так вирішили судді, а тому, що з боку північноамериканської громадськості був сильний тиск. Вони визнали несправедливим, що парі присудили друге місце. В результаті золотом були нагороджені росіяни і канадці.

– У 2010 році Олімпійський вогонь доставили в Ванкувер. За всю історію Ігор цей марафон був найдовшим. Пройшов через 200 населених пунктів, протягом 106 днів. У ньому брали участь 12 тисяч осіб.