Цікаві факти про нігті

Зростання нігтів у людини починається з самого народження. Через 7 тижнів у новонародженої дитини нігті досягають кінчиків пальців. Нігті у людини ростуть протягом усього життя, проте в старості їх зростання сповільнюється.

Цікаві факти про нігті

Від чого залежить швидкість росту нігтів?

-Нігті на вказівному, середньому і безіменному пальцях ростуть швидше, ніж на мізинці і великому.

-Зростання нігтів на руках в два рази швидше, ніж на ногах.

-Набагато швидше нігті ростуть влітку, взимку ж їх зростання сповільнюється.

-Вночі нігті ростуть набагато повільніше, ніж вдень. Вранці нігті ростуть швидше, ніж увечері.

-0,15 міліметра на добу – така середня швидкість росту людських нігтів.

Цікаві факти про нігтьових пластинах.

-Нігті практично перестають рости, коли досягають певної довжини, але в основному нігті ламаються раніше, ніж досягають її. Довжина найдовшого нігтя становить 64,7 сантиметра. До того моменту, коли він був виміряний, він ріс протягом 13 років, проте зростання його так і не припинився.

-Корінь нігтя, який знаходиться під шкірою, становить 30% від усієї його довжини. 0,75 міліметра – така нормальна товщина нігтя дорослої людини на руках, а 1,5 міліметра на ногах.

-За добу людський ніготь виростає на 0,15 міліметра. За місяць нігті можуть відрости на 4,5 міліметра. Виходить, що за один рік можна відростити нігті, довжина яких становитиме 5,4 сантиметра.

-Якщо підстригати нігті на руках дуже коротко, то вони оновлюються повністю через три місяці, а от для того, щоб повністю новий ніготь виріс на ногах, буде потрібно 4,5 місяця. Підрахувавши, виходить, що за один рік у людини на руках і ногах змінюється 65 нігтів. За 70 прожитих років у чоловіка змінюється 4700 нігтів, а у жінки – 5200 нігтів.

– Протягом усього життя жінка підстригає приблизно 4,3 метра нігтів, а чоловік – 3,9 метра.