Цікаві факти про наркоз

Цікаві факти про наркоз

Серед гумористів поширена думка, що наркоз – це чарівний засіб, так як з його допомогою лікар під час операції позбавляє себе від світової хворого. Ця стаття представляє вашій увазі найцікавіші факти про наркоз.

– Залишимо жарти в сторону. Наркоз – це загальна знеболюючий засіб. Він приводить пацієнта в так званий стан штучного сну, при цьому свідомість пацієнта втрачено або частково, або повністю. При цьому людина під наркозом не відчуває абсолютно ніякого болю. Що таке наркоз, знає кожен. У перекладі з грецької мови слово наркоз перекладається як «оніміння» або ж «заціпеніння». Як відомо багатьом, наркоз – це далеко не те ж саме, що і анестезія. Грецький переклад анестезії – «нечутливість». Різницю знають багато: наркоз відрізняється від анестезії не тільки знеболенням, але і відключенням людської свідомості.

– Коли обшукували затонуле судно під назвою «Мері Роз» в 1545 році, там були знайдені цікаві речі. Каюта одного англійського лікаря була забита різними колбами, горщиками і пляшечками. Вміст є різні лікарські препарати. Серед усього іншого був знайдений не малих розмірів молоток з дерева. Як з’ясувалося, він служив свого рада наркозом. З його допомогою людини і позбавляли свідомості.

– Раніше, ще до такого звірячого наркозу, для того, щоб позбавити людину свідомості, використовували різні настої з сонних трав. Для цієї мети використовували такі трави, як опійний мак, цикута, коноплі та блекота. Не рідко цей збір трав використовували іншим способом: його наполягали і просочували їм губку, яку підпалювали. Пари добре присипляли хворого. Проте лікар так само піддавався їх впливу.

– Людство замінило жорстокий молоток на хімію. Стали винаходити різні речовини, які з легкістю могли відключити свідомість людини на певний час. Це було великий винахід, так як з його допомогою медики могли проводити операції, під час яких хворі не відчували пекельні болі. Такий засіб стали використовувати відразу зубні майстра.

– Перша операція з видалення зуба за допомогою знеболювання була проведена 11 грудня 1844. Цікаво, що зроблено це було абсолютно ненавмисно. У місті під назвою Хартфорд, штат Коннектикут, якийсь Горацій, дантист, потрапив на одну демонстрацію дії закису азоту. Главою демонстрації був Гарднер Колтон, лектор. Ця подія залишила стільки вражень у зубного лікаря, що наступного дня він з’явився в готель, в якій зупинився Гарднер і запропонував за допомогою цього газу вирвати зуб одному його пацієнту. Оскільки більше ніхто не зважився, піддослідним довелося стати самому доктору. Операція пройшла успішно, в результаті чого зубний лікар був позбавлений абсолютно здорового зуба.

– Природно, тут існують і негативні сторони. Справа в тому, що в ті часи люди ще не знали, що закис азоту просто необхідно змішувати з киснем для безпеки, так як застосування без кисню могло закінчитися вельми трагічно.

– Вільям Мортон, хірург і стоматолог, житель Бостона, відкрив для себе секрет безболісних операцій. Перед початком дій доктор давав своїм пацієнтам подихати ефіром. Перша демонстрація застосування ефіру пройшла 16 жовтня 1846. Публіка була просто в захваті. Колегами було прийнято рішення використовувати ефір у своїй щоденній практиці.

– Після цієї події не минуло й 10 років, як хірург Петров, російська, вперше застосував наркоз. Це сталося в жорстоких польових умовах, під час осадження Севастополя англійцями і французами.