Цікаві факти про монети

Цікаві факти про монети

– Російсько-американська компанія на Алясці на початку XIX століття випустила гроші зі шкіри. Всього компанія випустила 10 тисяч одиниць, сума яких склала 42 тисячі рублів. Такі монети були в обігу до 1826 року. Гроші друкували на шкірі тюленів. На сьогоднішній день вартість такої монети складає суму за таке ж по вазі золото.

– Найважчі монети, які виготовлялися з метала випускалися в XVIII столітті. Це були шведські монети, прямокутної форми. Вартість монети – 10 далеров. Вага монети – 19 кілограм 710 грам. Кути монети мали відбитки королівської печатки.

– 314 тисяч доларів заплатили за одну монету. Ця сума вважається найбільшою, яка була заплачена за монету. Сталося це не аукціоні в Цюріху. А монета була з древніх Афін – срібна декадрахма.

– Найважчою російською монетою із золота вважається імперіал, який викарбували за наказом Катерини II. Вага її становив 11, 61 грам, а рівнялася 10 рублям. На сьогоднішній день найтяжчу золоту монету випустили в Китаї. Її вага становить 5 кілограм.

– У 1654 році викарбували найбільшу по вартістю монету. Це була індійська золота монета в 200 мохурів. Діаметр монети становив 136 міліметрів, а вага її 2 кілограми 177 грам. На жаль, до наших часів жодної монети не збереглося. Єдина монета зникла в 1810 році, в індійському штаті Біхар. Однак, в Лондоні, в Британському музеї зберігається відбиток цієї монети.

– Існувала найменша монета по достоїнству. Називалася вона півгрош. Прирівнювалася вона до однієї четвертої копійки, а вага її становила всього лише 0,17 грама.

Цікаві факти про монети

– У радянські часи єдиною твердою валютою був золотий радянський червінець. Випускати її почали в 1923 році і продовжували випуск до 80-х років.

– У 1725 році Катерина I наказала випустити якусь монету. Квадратний мідний рубль: розмір її становив 18 на 18 сантиметрів, а товщина її була 5 міліметрів. Вага монети становила 1 кілограм 636 грамів.