Цікаві факти про мобільні телефони

Цікаві факти про мобільні телефони

Навряд чи хто знав такий цікавий факт, що минуло вже 105 років з того дня, як з’явився перший мобільний телефон. Це трапилося 20-21 березня. Точні дані виявити так і не вдалося. Ці дані сходяться тільки в одному: якийсь Натан Стаблфілд в 1902 році 20 або ж 21 березня перебував на пароплаві, що плив по річці «Потомак» і з ним було його винахід. Саме в той час він і продемонстрував якийсь сеанс зв’язку. Очевидно, що в той час такий винахід по достоїнству люди оцінити не змогли. Деякі з них були впевнені в тому, що це всього лише трюк.

Лише в 1947 році надійшла пропозиція створення мобільного телефону. Його запропонувала компанія Bell Laboratories.

Перший портативний стільниковий телефон випустили в 1983 році. Це був телефон Motorola DynaTAC 80000X. Перший дзвінок з цього стільникового телефону був зроблений винахідником і співробітником компанії Мартіном Купером. Він подзвонив своєму конкуренту Джоелю Ельгелю. Це трапилося 3 квітня 1983. Цей телефон мав наступні розміри: 22.5х12.5х3.75 сантиметрів, при цьому вага його складав 1.15 кілограма. У цій першій моделі не було дисплея і на передній панелі було 12 клавіш. На 10 клавішах були цифри, а дві інші були для відправки виклику і для його завершення. При цьому портативний мобільний телефон не був оснащений ніякими додатковими функціями. Заряду вистачало в режимі очікування на 8:00, а при розмові – всього на одну годину. Однак, для того, щоб повністю його зарядити, було потрібно не менше, ніж 10 годин. Можливість завжди залишатися на зв’язку настільки стала привабливою для споживачів, що в чергу на придбання портативного мобільного телефону DynaTAC 8000x ставали тисячами. Не лякала навіть досить значна ціна: 3995 доларів.

Перший оператор стільникового зв’язку з’явився в Росії на базі технології NMT-450. Це сталося 9 вересня 1991 року. Оператор називався ЗАТ «Дельта Телеком». Ця компанія всього за один рік набрала близько 10 000 абонентів, не дивлячись на те, що одна хвилина розмови обходилася приблизно в 1 долар.

Benefon Beta – перший стільниковий телефон з вбудованими годинами. Його випустили в 1993 році.

Цікаві факти про мобільні телефони

Motorola StarTAC – телефон, який випустили в 1996 році в форм-факторі розкладачка.

А от перший комунікатор справили в 1996 році – Nokia Communicator. У нього входили безліч різних функцій, в тому числі і електронна пошта, а так само факс.

Цікаві факти про мобільні телефони

Перший телефонії з кольоровим екранів випустили в 1997 році. Це був телефон Siemens S10.

Цікаві факти про мобільні телефони

А от з сенсорним дисплеєм перший телефон з’явився в 1998 році – Sharp PMC-1 Smart-phone.

Телефони з Bluetooth знаменита компанія Ericsson випустила в 2002 році.

Samsung V200 – перший стільниковий телефон з вбудованою цифровою камерою випустили так само в 2002 році.