Цікаві факти про місто Муром

Цікаві факти про місто Муром Місто Муром сходить до списку найбільш древніх міст на всій території Росії. Російський герой, про якого слажівается легенди і билини, Ілля Муромець, родом саме Мурома. За легендою, цей російський герой народився в селі Карачарово, в наш же час воно є районом Мурома.

Пізніше Муром був повітовим центром, так само входив до складу Володимирської та Московської губернії.

У Муромі народився знаменитий футболіст, Віктор Лосєв. Він був захисником олімпійської збірної СРСР. Саме він у складі своєї команди завоював золото Сеула-1988. Під Муромом є село під назвою Мішино, в якій народився Олексій Прокурорів, легендарний лижник. Цей чоловік п’ять разів брав участь у Зимових Олімпіадах, а так само два рази нагороджувався, як олімпійський чемпіон.

Це місто подарувало світові не тільки видатних спортсменів, а й винахідника телебачення, Володимира Зворикіна.

Ще в цьому славному місті знімали не мало радянських фільмів. Серед них такі відомі фільми, як «Початок», Гліба Панфілова, а так само картина Алли Сурикової «Людина з бульвару Капуцинів».

Муромські легенди так само мають і своїх символів всіх закоханих. Князь Петра і княгині Февронії – російський варіант Ромео і Джульєтти або Трістан та Ізольди. Князь Петра і княгині Февронії жили дуже щасливо і померли в один день.

Ще з давніх часів місто Муром прийнято було вважати містом калачів. Одним із символів міста є саме калач, який навіть зображують на гербі міста Маром.

«Місто художників» – друге ім’я Мурома. Іван Куликов – найвідоміший живописець. Серед художників, що зображують побутові сцени, йому немає рівних.