Цікаві факти про місто інків Мачу-Пікчу

machu-pikchu-1

Це місто, повне таємниць, є туристичним центром Перу. У перекладі назва міста звучить, як «Стара гора» і звели його в XV сторіччі. Від столиці Куско, приблизно в 100 кілометрах і розташовується Мачу-Пікчу. Воно на стільки затаєне в Андах, що іспанські колонізатори так і не змогли до нього дістатися. А ось вчений з Америки, Єль Хайрем Бінгхем зумів відкрити світу Мачу-Пікчу в 1911 році. Всі місцеві жителі знали про Мачу-Пікчу, але неохоче відкривали такі таємниці чужинцям.

Відкриття Мачу-Пікчу

Місто було виявлене абсолютно випадково. Справа в тому, що Бінгхем вирушав на пошуки абсолютно іншого міста – Вількабамби. Саме сюди, як свідчить переказ інків, були перевезені численні скарби, а так само мумії правителів, коли країну завойовували іспанські війська. Вчений блукав у спробах відшукати найменший слід міста, коли зустрів хлопчика, який ніс з собою цікавий глечик з кераміки.

Оскільки наука була не чужа для Бінгхема, він відразу звернув увагу на те, що глечик незвичайний і поцікавився у хлопчика, звідки він взяв таке диво. Дорослі всіляко уникали спілкування на такі теми, а дитина відразу розповіла вченому, як дістатися до Мачу-Пікчу.

machu-pikchu-2

Шедеври архітектури

Не рідко це місто називають «місто в небесах», а так само «місто серед хмар», оскільки воно дивним чином вписується в ландшафт. Дахи будівель мають трикутну форму, завдяки чому здаються частиною пейзажу. Це є шедевром не тільки архітектури, а й інженерії. Для того щоб таке побудувати, люди повинні були володіти найширшими знаннями геології, екології, топографії та астрономії. Під час будівництва було використано природні схили, а техніка, до якої вдавалися будівельники, забезпечувала високий рівень надійності у разі землетрусу. Сучасна людина не може собі уявити, яким чином будувалося місто: камені, з яких будували будівлі, перевозилися з далеких каменоломень, при цьому необхідно було спустити їх по глиняним схилах. Для цього їх тягнули на колодах. Потім приступали до шліфування каменів, при цьому ця робота виконувалася настільки ідеально, що на сьогоднішній день в щілини стиків неможливо просунути лезо ножа.

Мачу-Пікчу входить до списку пам’яток спадщини людства ЮНЕСКО з 1983 року. У список же Нових Чудес Світу його внесли в 2007 році.

Для чого ж звели Мачу-Пікчу?

На сьогоднішній день вчені не мають у своєму розпорядженні достовірної інформації про те, для чого ж саме побудували Мачу-Пікчу. Документи свідчать, що це місце було резиденцією Верховного Інки Пачакутека. Після його смерті резиденція перетворилася в таке місце, в яке посилали дітей знаті на навчання. Хлопчики навчалися астрономії, а дівчатка досконало опановували текстильну справу.

Інша теорія говорить про те, що місто було призначене для оборони. Мачу-Пікчу забезпечувало не тільки повний контроль над усіма підлеглими інками, але й під його контролем перебували доступи до родючих субтропічних і тропічних регіонів. У таких місцях удосталь вирощувалися продукти харчування: гарбузи, різні фрукти, а так само, що не маловажно, рослини, які використовувалися в медичних цілях.

machu-pikchu-3

Як сталося зникнення жителів?

Саме існування міста тривало не довго – трохи більше 100 років, тільки до 1532 року. Саме в цей час іспанські колонізатори увірвалися на території Імперії. Якраз в цей час і відбулося таємниче зникнення всіх жителів Мачу-Пікчу. Тут так само існує кілька теорій: одна говорить у тому, що саме місто залежало від столиці під назвою Куско, в плані продовольчих товарів. Під час завоювання міста, всілякі поставки, природно, були припинені. Це та причина, яка змусила жителів покинути місто.

Інша теорія говорить про те, що все населення, яке налічувало приблизно 5000 жителів, вирушило на війну проти іспанців. Знать, чисельність якої не перевищувало і 300 чоловік, покинули місто, і відправилася в Вількабамбу, забравши з собою весь свій скарб. Не виключено, що причина зникнення жителів міста взагалі не пов’язана з цими теоріями, а полягає в зовсім іншому…

Артефакти, які були вивезені з Мачу-Пікчу

Після того, як вчений і професор виявив таємниче місто, він, по мірі своїх можливостей, намагався вивчити їх, і після цього вивезти цінні артефакти в Єль. Перу, після всіх пригод, протягом багатьох років вело переговори із Сполученими Штатами Америки про те, щоб повернути всі експонати на їх батьківщину. Угода була досягнута лише в 2010 році. І вже через один рік всі вони було повернені в Перу, в музей міста Куско.

machu-pikchu-4

Уайна-Пікчу

Таку назву має гора, яку часто можна бачити на фото самого міста, на задньому плані. Вайна-Пікчу в перекладі звучить, як «Молода гора». У цьому місці розташовується безліч не тільки житлових, але і храмових будівель. Піднятися на самий верх вельми складно. Це можуть зробити люди тільки з хорошою підготовкою. Можна уявити, яка кількість туристів мріють відвідати це місце, однак, лише 400 чоловік можуть туди потрапити. Для того, щоб опинитися в числі обраних, необхідно заздалегідь придбати вхідний квиток в Мачу-Пікчу, який вже включає в себе прохід на саму гору.

machu-pikchu-5

Найкращий час для відвідування

Це місто раде вітати туристів в будь-який час року. Сухий сезон тут – квітень – жовтень. Дощі йдуть тут з листопада по березень місяць.