Цікаві факти про міста світу

Цікаві факти про міста світу

– Столицею Угорщини є місто Будапешт, утворений у 1873 році. На берегах Дунаю розташовувалися три міста: Буда, Обуда і Пешт. Назва столиці вийшло завдяки злиттю назв цих трьох міст.

– На околиці Каїра (Єгипет) знаходиться квартал Маншият – Насир. Він ще відомий, як Місто Сміттярів. У цьому кварталі проживає близько 40 000 коптів – християн. Вони займаються тим, що збирають сміття з усього Каїра для того, щоб потім його переробляти і утилізувати. Таке ремесло копти передають у спадок. Ця діяльність монополізована, так як мусульмани сприймають її, як «нечисту» тому, що всі харчові відходи пускають на корм свиням. Весь квартал овит постійним, не дуже приємним запахом. Але жителі приймають такою ціну за те, щоб сам мегаполіс залишався в чистоті.

– А чи відомо вам, що для того, щоб населений пункт, у середньовічній Чехії, називався містом, він повинен був обов’язково мати власну митницю, місто зобов’язаний був самостійно вершити суд, а так само в ньому повинен бути пивоварний завод.

-В Австралії є місто Кубер-Педі. Він є найбільшим світовим центром з видобутку опалів. Місто розташоване в дуже суворих умовах: в жаркій і пустельній місцевості. Населення становить всього 2 000 чоловік, і велика його честь живе в підземних печерах. Ці печери залишаються після вироблення шахт. Ці печери переобладнані в справжні квартири, в яких прокладені комунікації. Крім квартир, в печерах знаходяться і різні міські об’єкти, наприклад, церкви і навіть цвинтарі.

– Марокко відоме тим, що в багатьох містах, з давніх часів, будівлі і споруди пофарбовані в певний колір. Марракеш вважається третім за величиною містом в цій країні, і всі будинки пофарбовані в червоно-руді кольори. Однак, туристів приваблює місто Шефшауен тому, що всі будівлі мають зовсім інший колір – синій.

– В Перу є місто Ла Рінконада. Це місто вважається найбільш високо розташованим містом на землі. Розташований він на висоті 5 099 метрів над рівнем моря. Населення становить 30 000 чоловік, і всі вони зайняті таким ремеслом, як видобуток золота. В основному, всі шахтарі працюють без заробітної плати, однак в останній день місяця їм дозволено взяти з собою руди стільки, скільки вони в змозі понести з собою. Однак, ніхто не гарантує, що в цій руді буде золото.