Цікаві факти про Microsoft

Цікаві факти про Microsoft

Незважаючи на постійно зростаючі обсяги продажів Маків, «Майкрософт» все ще є незаперечним лідером комп’ютерної індустрії. Така популярність призвела до того, що все вже відомо і описано багато разів: історія компанії, продукти, екс-президент Білл Гейтс. Але для тих, хто хоче знати ще більше, ми відкопали маловідомі факти.

 • Перша згадка «Micro-soft»
  Вперше назва компанії було використано Біллом Гейтсом в 1975 році в листі співзасновнику Полу Аллену. Правда, Гейтс написав «Micro-soft», що було цілком логічно, адже назва було складене зі слів «microcomputer» і «software».
  Незабаром дефіс був скасований, і в 1976 в Нью-Мехіко, де базувався MITS – основний клієнт Гейтса і Аллена в той період, офіційно зареєстрована компанія Microsoft. Тільки в 1986 році головний офіс компанії переїхав в Редмонд, штат Вашингтон, де і знаходиться до цих пір.
 • Логотип змінювався кілька разів, його поточна версія була розроблена в 1987. На малюнку показаний передує їй blibbet – літера «О» в смужку, на честь якої навіть назвали бургер, подававшийся в кафетерії «Майкрософта».

Цікаві факти про Microsoft

історія логотипів Microsoft

 • Брайан Іно створив джингл для «Майкрософт»
  Фірмову звукову тему для операційної системи Windows 95 придумав композитор Брайан Іно.
  Музикант, який працював із зірками на зразок Девіда Боуї і U2, одного разу сказав газеті San Francisco Chronicle, що твір такого короткого музичного уривка було «прикольно» і «дивним». Іно порівняв процес зі «створенням маленького дорогоцінного шедевра».
  Ще один музичний твір, що може асоціюватися з Windows, це пісня Роллінг Стоунз Start Me Up, яка звучала в рекламному ролику операційної системи в 1995 році.
 • Улюблена їжа в «Майкрософті» – піца
  Кількість безкоштовних смачненького, звичайно, не йде ні в яке порівняння з їх кількістю в офісах «Гугла». І тим не менш співробітники Майкрософта щороку випивають 23 мільйони безкоштовних напоїв. Молоко і апельсиновий сік – явні лідери серед жаждоутолителей. А у фірмових автобусах компанії є безкоштовні цукерки. Що стосується ґрунтовного харчування, 35 кафетеріїв щодня обслуговують 37 тисяч осіб. Піца вінчає список найпопулярніших ланчів.
 • «Майкрософт» використовує кодові назви
  Починаючи з самої першої операційної системи, компанія випускала всі свої проекти під кодовими назвами, довгий список яких наведено у «Вікіпедії». Відомо, що Гейтс запустив було Windows під назвою Interface Manager, але один із співробітників компанії переконав його змінити ім’я.
  Longhorn, Lone Star і Vienna – теж використані «Майкрософтом» кодові назви. Велика спокуса додати в цей список Mojave, але насправді це просто частина рекламної кампанії. «Експеримент Мохаве» – маркетингова ініціатива, покликана подолати негативне ставлення до Windows Vista за рахунок того, що ця операційна система була представлена користувачам абсолютно новий продукт.
 • Портрет середнього майкрософтовца
  Середній співробітник «Майкрософта» (або softie, як вони самі себе називають) – 38-річний чоловік. На посади розробника середній річний заробіток складає близько 106 000 доларів.
  Зараз у штаті компанії 88 180 співробітників (більше 50 тис. в США), які розміщуються на території 3 010 503 кв. метрів. Чоловіків в компанії набагато більше, ніж жінок; наприклад серед співробітників американських офісів їх 76%.
 • Цукерки M&Ms – символ річниць
  У всіх компаній є свої корпоративні звичаї, і «Майкрософт» не виняток. Тут прийнято відзначати кожен рік роботи в компанії, пригощаючи колег драже M&Ms.
  За кожен пророблений рік співробітник приносить фунт цукерок. Якщо припустити, що Білл Гейтс теж дотримується цей звичай, то, скажімо, 27 червня 2008 року він повинен був з’явитися в офісі з 33 фунтами M&Ms.
 • «Майкрософт» дробив свої акції 9 разів
  «Майкрософт» ділив свої акції на менші за номіналом дев’ять разів з тих пір, як в березні 1986 року компанія стала публічною. Якщо пояснювати просто, то так чинять, коли вартість акцій стає занадто високою.
  Було вироблено 6 дроблень два до одного і 3 дроблення три до одного. Це означає, що одна «оригінальна» акція компанії коштує як 288 нинішніх. Ціна перших акцій була 21 долар за штуку, а зараз близько 23. Без дроблення одна перша акція компанії коштувала б зараз 6 тис. доларів.
 • У «Майкрософта» величезна колекція творів мистецтва
  Та ні, мова йде не про кліп-арт. «Майкрософт» є одним з найбільших корпоративних колекціонерів і володіє більш ніж 5 тис. творів сучасного мистецтва, зокрема живопису, скульптури, фотографії, кераміку, роботи зі скла, мультимедійні проекти. У колекцію потрапляють роботи місцевих художників, перспективних і вже визнаних авторів, наприклад, Сінді Шерман, Чака Клоуза і Такаші Муракамі.
  Більша частина робіт виставлена в 150 офісах «Майкрософту», в компанії вірять у здатність мистецтва звільняти співробітників від стресу, підвищувати працездатність, сприяти самовираженню.
 • На співбесідах в «Майкрософті» задають дивні питання
  «Майкрософт» знаменитий ще й тим, що потенційні працівники повинні бути готові до несподіваних питань. Часто цитований питання звучить так: «Чому кришка каналізаційного люка кругла?» Не відомо, реальний це приклад або корпоративна байка, правда в тому, що в компанії дуже незвичайний процес інтерв’ювання. Вважається, що «Гугл» скопіював цю практику.
  Замість того, щоб питати стандартне «Ким ви бачите себе через п’ять років?», вас швидше за все попросять вирішити логічну задачу або поміркувати про дизайні кавоварки, яка могла б використовуватися космонавтами. Очевидно, що «Майкрософт» не збирається найближчим часом підкорювати ринок космічних кавоварок, просто такі запитання дозволяють виявити кандидатів з творчим мисленням.
 • У «Майкрософта» більше 10 тис. патентів
  Компанія вже зараз володіє більш 10 тис. патентів і подає 3 тис. нових кожний рік, що дозволяє компанії входити в список п’яти найбільших патентовласників в США.
  Хоча більша частина патентів відноситься до малозрозумілим ПО шматках, 5-тисячний та 10-тисячний патенти захищають цілком цільні, зрозумілі користувачам ідеї. Перший відноситься до технології Xbox 360 games, що дозволяє дивитися відеогру віддалено, другий – до Microsoft Surface, який об’єднує об’єкти реального світу з електронними даними та зображеннями.
  Компанія преміює працівників за нові патенти. Крім грошового бонусу в 1,5 тис. доларів вони отримують іменну дерев’яну табличку і декоративний чорний куб з назвою і датою патенту.
 • Бонус: в Майкрософті повно кроликів!
  Джолі о’делл підтвердила ще один факт про компанії під час свого недавнього візиту в головний офіс в Редмонді: «Давним-давно хтось випустив на трав’яний пагорб біля „Майкрософта“ цілу купу швидко розмножуються кроликів, які залишилися після Великодня», – говорить Джолі. – «І кролики зайнялися тим, що їм вдається найкраще – робленням нових кроликів».
  У якийсь момент кроликів стало так багато, що співробітникам компанії довелося відловлювати і стерилізувати звіряток. Але навіть зараз навколо офісу стрибає безліч вухатих лялечок. Набагато миліше гугловських кіз.
  У статті Seattle Times за 1998 рік писали, що кролики водяться не тільки навколо «Майкрософту», але помічені на території «Нінтендо», «Едді Бауер» та інших компаній в цьому районі. Це призвело до створення Редмондської коаліції в захист кроликів, яка виступала за гуманне вирішення проблеми з «шкідниками».