Цікаві факти про масаж

Цікаві факти про масаж 1. При легкому погладжуванні людина відчуває розслабленість і комфорт. Саме на цьому і базується основний ефект масажу. Мало кому відомо, що якщо легко торкнутися кисті руки, то у людини знизиться тиск, трохи сповільнитися серцевий ритм. Доведено, що такий рух надає людині почуття спокою.

2. Навіть найбільші ссавці на Землі – кити-горбачі – отримують задоволення від масажу. Довжина цих тварин досягає 19 метрів, а вага може доходити до 53 тонн. Але вони можуть протягом кількох годин тримати голову поза водою і дозволяти гладити себе.

3. Китайці та індуси першими описали основні прийоми масажу. Знаменита книга кун-фу датується 3 тисячоліттям до н.е. і в ній описуються не тільки різні вправи, а й прийоми масажу, що застосовуються при ревматизмі, вивихах, спазмах м’язів тощо. У ті далекі часи масаж довіряли робити тільки священнослужителям.

4. Масаж рекомендується робити відразу після інтенсивної силового тренування. При цьому людський організм виділяє азотистих речовин більше на 15%. Такий метод здатний прискорити виведення молочної кислоти, яка накопичується в м’язах після важкої фізичної навантаження.

5. Проводилися дослідження, результати яких показали, що масаж здатний стимулювати зростання у немовлят. Така процедура дуже актуальна для недоношених дітей. В експерименті брали участь дві групи недоношених немовлят. Одним дітям регулярно робили масаж, а іншим – ні. Діти з першої групи набрали вагу вполовину більше, ніж діти, що не відвідували сеанси масажу.

6. Не так давно масаж стали робити не тільки людям, а й тваринам. Австралійськими вченими була розроблена спеціальна свинарська програма, при якій необхідно було періодично масажувати спини поросятам. Такий метод допоміг прискорити зростання свинопоголів’я на 30%.

7. Як відомо, масаж застосовується не тільки з метою розслабляючого ефекту, але і в лікувальних цілях. Масаж здатний поліпшити дихання не тільки у дітей, але у людей, що страждають астмою. Лікувальний масаж допомагає зняти постійні головні болі, знімає напругу в тілі і знижує стрес.

8. Якщо робити масаж до початку активної силового тренування, це допоможе поліпшити газообмін на 10-20%. Після фізичних занять рівень може зрости більш ніж у два рази.

9. Масаж здатний стимулювати сечовиділення, яке триває протягом доби після проведення сеансу масажу.

10. А ось масаж голови здатний не тільки зняти напругу, але і стимулює ріст волосся. На жаль, поки не доведена ефективність масажу проти облисіння.