Цікаві факти про майя

Цікаві факти про майя

Майя – це цивілізація мезоамериканских. Це була єдина цивілізація в доколумбової Америці, у якої була розвинена писемність. Про цю культуру багато чули і багато з почутого, як правило, не має ніякого відношення до дійсності. Давайте спробуємо розібратися, що до чого.

Видатні лікарі.

Ця цивілізація мала унікальних медиків. На першому місці у майя завжди було здоров’я і медицина, так як вони під цим мали на увазі поєднання не тільки розуму і тіла, а й науки, релігії, а так само ритуалу. Майя могли бути медиками тільки ті, які отримали гарну освіту. Вони так само вважалися шаманами, медіумами, людьми, які виступали між духовним світом і фізичним. Для лікування майя використовували чаклунство. Крім цього чаклунство використовувалося для контролю над погодою і передбаченням. Археологами були виявлені докази того, що майя використовували волосся людини для того, щоб зашити рани. Представники цієї цивілізація неперевершено лікували не тільки переломи кісток, але й були майстерними стоматологами.

Знеболювальне.

Доведено, що майя використовували засоби знеболення. Ці люди для різних релігійних ритуалів використовували галюциногенні ліки. Вони використовувалися дуже широко і в повсякденному житті майя як відмінного знеболювального. Такий галюциноген виготовляли з певних видів грибів, берізки, пейота, а так само з тютюну. Якщо потрібний більш швидкий ефект, майя використовували клізми.

Цікаві факти про майя

Остання країна майя.

Існування країни тривало до 1697. Незалежним королівством майя був місто Тайясал, розташований на острові. В 1696 короля Ітца відвідували іспанські священики, але ось уже в 1697году все королівство перейшло у володіння Іспанії. Чичен-Іца – найзнаменитіша археологічне місце, в якому знаходилися всілякі пам’ятники і архітектурні будови. На даний момент земля, під якою знаходяться різні будови, належить однією важливою сім’ї, хоча самими пам’ятниками належать правлячим особам.

Корти для гри з м’ячем.

Належали цієї цивілізації будували спеціальні корти, на яких проводилися ігри з м’ячем. Така гра мала велику популярність протягом 3000 років. Мезоамериканских гру можна прирівняти до якомусь ритуалу. Місцеве населення донині грає в схожу гру, яка називається Улама. Корти призначалися не тільки для ігор, на них так само проводилися і різні фестивалі, проводилися різні культурні події, а так само для музичних вистав.

Цікаві факти про майя

Криваві жертвопринесення.

Досі деякі представники майя практикують даний ритуал. Давно доведено, що майя в якості жертв нерідко використовували людей як у релігійних, так і в медичних цілях. А ось мало кому відомий факт, що досі майя зберігає свої древні традиції. Тільки людську кров давно замінили на кров курок.

Дитинство майя.

Майя перейнялися ідеєю того, щоб у їх потомства були неприродні фізичні риси. Ось приклад: для того, щоб лоб був плоский, до немовляти прикладали дошку. Цікавий факт: дуже часто дітей називали назвою того дня, в який немовля з’явилося на світ. Спеціально майя формували у дітей косоокість. Для цього батьки постійно тримали перед очима дитини різні предмети.

Цікаві факти про майя

Сауни.

Для того щоб очистити тіло, майя використовували потогінні ванни. Вони дуже нагадували сауни, які знайомі кожному з вас. Водою поливали розжарені камені, тим самим створюючи гаряча пара. Як правило, древніми саунами користувалися всі: королі і прості жінки з нижчого класу.

Стародавня таємниця.

Що стало причиною падіння такої культури, як майя, досі не відомо. На південних низинах розташовувалися центри цієї цивілізації, які розпалися в період з VIII по IX століття. Теорій, як ви можете припустити, існує безліч. Одні стверджують, що на територію майя відбулося вторгнення, інші, що люди втратили ключові торгові шляхи, а третій належить припущення про переселення майя. Існує ще жоден десяток теорій, наприклад: епідемія, різка зміна клімату, а так само природні катастрофи.

Справжня культура.

На даний момент існує 7 мільйонів майя. Багато представників до наших днів зберегли свою древню культурну спадщину. У країнах Центральної Америки, Гватемалі, в мексиканських штатах Табаско, Кампече, Чіапас і Юкатан, а так само в Сальвадорі і Гондурасі розташовуються самі великі поселення сучасних майя.

Цікаві факти про майя

Життя триває.

Як ми вже переконалися, календар майя ні як не передбачав кінець світу, який мав настати ще в 2012 році. Цей календар представляв собою не що інше, як календар майя довгого числення. Міфологія народу майя оповідає про те, що ми живемо в четвертому створенні або ж у четвертому світі. За календарем довгого обчислення останнє створення було закінчено 12.19.19.17.19. Дана послідовність і повторилася 20.12.2012 року. Саме в цей день повинен був відбутися свято, що означав кінець циклу, а так само початок нової епохи.