Цікаві факти про лівшів

Цікаві факти про лівшів

Люди спокон віків сторонилися людей, які більшу частину часу працюють саме лівою рукою. До них ставилися з побоюванням. А в деяких культурах лівші взагалі вважалися нечистими. Так само з побоюванням ставилися до тих співробітникам, які при роботі з сокирою або косою користується лівою рукою. Співпраця з ними вважалося небезпечним.

Лівшами були такі генії, як Ейнштейн, Леонардо да Вінчі, Фрідріх Ніцше і це далеко не повний список. Такі письменники, як Олександр Пушкін, Лев Толстой і Марк Твен писали лівою рукою. Серед політиків так само знайдеться чимало людей, які були лівшами: Наполеон, Фідель Кастро, Олександр Македонський, Уїнстон Черчель.

Статистика показує, що в світі налічується близько 500 мільйонів лівшів. А 13 серпня відзначають День шульги. Якщо обоє батьків вважають за краще користуватися лівою рукою, то ймовірність, що у них народитися лівша – 46%. Так само вчені встановили наступний цікавий факт: лівші з’являються у вікових матерів.

Люди, які користуються лівою рукою, відрізняються від тих, які використовують праву на тільки тим, якою рукою вони пишуть. У таких людей мозок працює інакше: дуже сильно розвинена права півкуля, яка відповідає за креативні ідеї та за творчість.

Лівші так само досягають вершин і в спорті. Багато чемпіонів – лівшів в боксі, фехтуванні та тенісі. Цілком імовірно, що противник, який використовує ліву руку, дуже незручний тим, хто використовує праву.

Так само існують люди – амбідекстери, які обома руками володіють однаково. Деяких з них спеціально перенавчалися володіти і правою і лівою руками. Володимир Путін – президент Росії – належить до таких людей.

При СРСР було прийнято спеціально переучувати дітей писати саме правою рукою. Але по закінченню певного проміжку часу стали помічати досить негативні наслідки такої насильницької трансформації. І тільки в 1986 році було прийнято рішення не переучувати лівшів.

Навіть серед світу тварин ви знайдете чимало лівшів. Такі тварини використовують ліву сторону дзьоба або ж ліву лапу. Трохи менше половини всіх мишей – лівші. Дві третини приматів лівою рукою зривають з дерев фрукти, а от білі ведмеді – 100% лівші.

Ми дуже часто користуємося оголошеннями і часто для кожного міста є свої ресурси. Так дошка безкоштовних оголошень Одеса розташована на http://od.rio.ua/odessa. Погодьтеся, на сайті набагато зручніше шукати потрібну річ, ніж у газетних виданнях.