Цікаві факти про літаки

Цікаві факти про літаки

Хто в дитинстві не мріяв літати?!! Напевно, немає такої дитини, але вже у старшому віці багато людей починають бояться літаків. Інші продовжують мріяти купити автожир – це до речі гібрид вертольота і літака. А ще не так давно схрестили машину і літак, що офіційно продається а США, але для її управління все одно потрібна ліцензія пілота. І так, стаття про цікаві факти про літаках:

-Пілотам під час польоту, в принципі, заборонено відпочивати, дивитися фільми, читати газету. Однак, більшу частину часу літаком керує автопілот і це дає можливість пілотам перепочити.

-Авіакатастрофи трапляються дуже рідко. Чи відомо вам, що в світі кожні 3 секунди приземляється літак, і не дивлячись на це, рідко трапляються страшні катастрофи. Наприклад, якщо б був 0,01% того, що літак постраждає в авіакатастрофі, то щодня розбивалося близько 13 літаків.

-Всі пасажири літака бояться зони турбулентності. Такі зони виникають через ділянки розрядженого повітря. Однак, хоча при потраплянні у цю зону літак піддається сильній трясці, зона турбулентності вкрай рідко призводить до катастроф. Але, не дивлячись на це, пілоти по можливості намагаються не потрапляти в такі зони і не давати пасажирам приводу нервувати.

-Авіакатастрофа, в результаті якої стюардеса випала з літака з висоти 10 160 метрів, відбулася в 1972 році. Дивно, що з усіх пасажирів вижила тільки вона одна.

-У всьому світі мінімум один раз в день літака потрапляє блискавка. Як відомо, блискавка не завдає абсолютно ніякої шкоди ні літака, ні його пасажирам. Людям видно спалахи блискавки, проте літак продовжує спокійно летіти завдяки якомусь пристрою, яке змушує блискавку як би обтікає літак і не заподіює ніякої шкоди.

-Багато людей не знають, навіщо в літаку призначені якісь хлюпкие ремені. Коли літак потрапляє в повітряний кишеню на швидкості 800 км/год, то людей буде кидати по всьому літаку, якщо не пристебнутися.

-Якби не знамениті брати Райт, то ми б не знали, що таке літати. У 1901 році знайшлися вчені, які виявилися здатні довести, що літак не може злетіти, так як він набагато важчий за повітря. Саме ці дані дали сенату можливість повністю перекрити фінансування на розробку літальних апаратів. Було прийнято рішення заблокувати розробки будь-яких літальних апаратів. Але через 3 роки брати Райт побудували свій літак і показали зелене світло новим авіаційним розробок.

-У багатьох під час польоту є дурне бажання спробувати відчинити двері. Це неможливо. Справа в тому, що в двері літака вбудовано барометричний реле, яке і блокує двері на той час, поки літак у повітрі.