Цікаві факти про літаки і авіацію

Цікаві факти про літаки і авіації

-Перший комерційний пасажирський авіарейс відбувся в 1914 році. Причому перший літак з вбиральні кімнатою почав здійснювати польоти тільки через 5 років 🙂 До речі, годувати в літаку вперше теж почали тільки через 5 років.

-Відповідно до цивільного кодексу нашої країни: Літаки і кораблі відносяться до нерухомості. Ось така рухома нерухомість:-)

-Серед забезпечених людей останнім часом стало модно літати на бойових реактивних істребітеях! Причому послуга ця виявляється офіційно. Наприклад півгодинний політ на висоту 22 км (в стратосферу) обходиться в 17.000 $. Хоча можна і просто прокотиться на винищувачі МІГ-29 за 8.000 $

-За статистикою, три людини із ста страждають аерофобією – панічним страхом літати на літаках. Прикро, адже без цього способу пересування неможливо побувати в дуже багатьох куточках земної кулі.

-Хто з зірок страждає аерофобією? Співачка Таня Буланова, актриса Олена Сафонова, співак і актор Андріано Челентано, знаменитий голландський футболіст Деніс Бергкамп (його називають «нелетючим голландцем»), також Алла Пугачова панічно боїться літати, тому пересувається тільки в особистому ж.д. вагоні.

-Психологи радять не думати в літаку про погане, краще думати про свої дії після прильоту. Перед посадкою в літак слід випити настій валеріани, а від алкоголю, кави і солодкого – треба відмовитися. Ці продукти підсилюють відчуття страху.

-У літаку Боїнг 767 – близько 3 мільйонів Ста тисяч деталей. До речі роблять деталі в усьому світі: частини фюзеляжу виготовляються в Японії, центральні частини крил – у Південній Каліфорнії, закрилки – в Італії.

-Одного разу під час польоту в салоні Boeingа побачили … миша. Через сірого гризуна екіпажу довелося здійснити екстрену посадку і висадити всіх пасажирів. Була небезпека, що миша перегризе який-небудь кабель. В результаті 200 пасажирів провели ніч в готелі аеропорту, а екіпаж всю ніч ловив миша з сиром і мишоловками. Але їм нічого не вдалося зробити! Тоді привезли кілька кішок, які легко впоралися з мишею.

-Найбільша висота, на яку піднявся літак -37650 м. У 77 році її досяг радянський льотчик на літаку КБ Мікояна.

-Найбільша висота, з якою людина впав і залишився в живих -10 км 160 м. Під час авіакатастрофи в 72 році стюардесі вдалося вижити і встановити цей сумний рекорд.

Цікаві факти про літаки і авіації

-Було проведено опитування: Що вас найбільше дратує при польоті в літаку? 78% відповіли, що не можуть виносити постукування сусіда ззаду об спинку свого сидіння. 69% дратуються, коли сусід спереду починає опускати спинку крісла.

-У літаку президента Путіна (борт № 1) знаходяться дві спальні, душова, кімната для відпочинку, зал нарад і навіть тренажерний зал. Коштує такий літак близько 300 млн. $

-Літак Джоржа Буша завдяки дозаправки в повітрі може облетіти всю земну кулю. Цей величезний лайнер має на борту операційний зал, трьох лікарів, 85 телефонів, 19 телевізорів, і електромагнітний захист на випадок ядерної атаки. А «Борт номер один» лідера України Віктора Ющенка всередині оздоблений золотом і коштовним камінням.

-Три найбільших аеропорту світу: 1) Атланта 2) Чикаго 3) Лос Анджелес (все в США, за рік ці три аеропорти разом обслуговують близько 200 млн. Осіб)

-Всі пілоти, що виконують міжнародні рейси розмовляють з диспетчером тільки англійською мовою.

-Найбільше число пасажирів, перевезених на цивільному літаку за один рейс -1087 чоловік. Це трапилося в «Боїнгу 747" при евакуації біженців з Ефіопії в 91 році. При піднятих підлокітниках на чотирьох кріслах вміщувалося по 6 чоловік. До речі, за час польоту на борту народилося 3 немовляти.

-Найдовший переліт відбувся минулого року теж на літаку Boeing, 35 осіб (серед яких були менеджери компанії та журналісти) пролетіли без посадки 18 600 км. Причому в кріслі головного пілота була жінка.

-За статистикою, подорожі по повітрю – найбезпечніші подорожі!
Перше в світі регулярне повітряне сполучення було відкрито між Парижем і Лондоном в 1919 р В літаку перебувало всього 4 пасажири.

-За статистикою: 84% жителів Росії вважають, що подорожі на літаках небезпечні, і бояться літати на літаках.

-Всупереч розхожій думці, ніби паніка притаманна жінкам, психологи кажуть, що відчуття страху перед польотами однаково охоплює як жінок, так і чоловіків.

-Думати про хороше – ось основне правило, якщо ви хочете перемогти страх перед польотом на літаку. Також фахівці радять розслабитися. Тому що напружені м’язи тільки підсилюють почуття страху.

-Для любителів зняти стрес в літаку за допомогою алкоголю: у повітрі алкоголь засвоюється значно швидше, ніж на землі, а через низького тиску його дія посилюється в 2-3 рази.

-Хто з зірок страждає аерофобією (острахом польотів)? Легендарна Шер, Вупі Голдберг, Майкл Джексон, Тоні Кертіс! Актриса Дженіфер Еністон, тантлівий режисер Ларс фон Трієр, письменник Габріель Гарсія Маркес, актор Колін Фаррелл і багато інших …

-Три провідні країни за кількістю аеропортів: 1) США (14,500 аеропортів) 2) Бразилія 3) Росія (2,500 аеропортів)

-Найбільший аеропорт у світі – ім. Короля Халіда (Саудівська Аравія). Площа – 221 кв. км. Відкрито 23 роки тому.

-Як часто губиться багаж в аеропортах? Згідно зі статистикою авіакомпаній: в середньому 10 втрат на 1000 пасажирів. Причому більшість загубленого багажу знаходиться в найближчі 48 годин.

-Найпопулярніший літак у світі – Ан-2! Його перший політ відбувся в 47году. З тих пір в СРСР побудовано більше 5 тис. Цих машин, у Польщі-12000, в Китаї-1 тис.

-Найбільший літак у світі Ан-225 («Мрія»). Його злітна вага – 600 тонн.

-На швидкості пасажирського літака в 1000 км / год, довжина літака стає коротшим!

Цікаві факти про літаки і авіації