Цікаві факти про кулінарію

Цікаві факти про кулінарію

Факт № 1. Вчені Америки провели дослідження, серед яких було встановлено, що в той час, коли в ресторані грає класична музика, при чому не голосно, гості роблять замовлення приблизно на 50 доларів. В той час, коли в ресторані включали пісні Брітні Спірс, замовлення різко впали і стали набагато дешевше. Після того, коли музику вимкнули зовсім, сума замовлення впала до 30 доларів.

Факт № 2. Такий вид ковбаси, як докторська, була розроблена в 1936 році. Ковбаса назвали так тому, що вона призначалася «для поправки здоров’я осіб, постраждалих від свавілля царського режиму».

Факт № 3. У Китаї дуже популярний суп з назвою «ластівчині гнізда». Суп так називається не просто так: вся справа в тому, що його готують з справжніх гнізд стрижів.

Факт № 4. Такі ласощі, як халва, була відома ще в 5 столітті до н.е. – з часів греко-перських воєн. В Ірані людей, які майстерно володіють мистецтвом приготування халви називають кандалатчами. Між іншим, халва має сотні видів!

Факт № 5. Найперша в історії кулінарна книга була написана в Греції. В основному рецепти в ній були з морепродуктів.

Факт № 6. Французький кухар Люсьєн Олів’є, який жив у Москві, винайшов рецепт знаменитого салату «олів’є» в 19 столітті. Однак, рецепт був загублений. Тільки в 1904 році рецепт спробували відновити: телячий язик, 2 рябчика, півфунта свіжого салату, чверть фунта паюсної ікри, півбанки пікулів, 5 яєць, зварених круто, 25 штук відварних раків, 2 свіжих огірка, півбанки сої кабуль, чверть фунта каперсів.

Факт № 7. У 1902 році в журналі під назвою «Господиня», був опублікований рецепт яєчні, яка була приготована з 5000 яєць. Замітка в журналі свідчила наступне: «Кілька років тому на засіяних полях Тунісу з’явилися в неймовірній кількості горобці. Боячись, щоб ця мила пташка не знищила посіви, землероби вислали батальйон солдатів в поле збирати їх гнізда. Після тривалих пошуків їм вдалося зібрати 5 тис. яєчок, з яких хтось запропонував зробити яєчню. Сказано – зроблено. Вживши кілька кілограмів сала, солдати виготовили яєчню, мала 2 м в окружності. Солдати потім довго згадували про це смачний сніданок».

Факт № 8. Господиням На замітку: варені овочі містять точно така ж кількість вітаміну А, що і сирі.

Факт № 9. Як-то раз російський цар вирішив поснідати в трактирі Пожарського. Він замовив котлети з телятини, однак, м’ясо шинкар дістати не зумів. Дружина шинкаря порадила йому приготувати котлети з курятини. Так і зробив шинкар, при цьому він надав форму котлет телячих і запанировал в шматочках хліба. Цар був у захваті від котлет і наказав назвати з пожарскими. Так само він прийняв рішення включити вподобані котлети в царське меню.

Факт № 10. В той час, коли людина вживає селера, то витрачає більше калорій, ніж отримує.