Цікаві факти про кров

Цікаві факти про кров

Людина якось особливо не замислюється над тим, які складні процеси відбуваються в нашому організмі. Кров є однією з найважливіших складових нашого організму. Серце дорослої здорової людини здатне перекачати всього за один день 10 000 літрів крові. Ця стаття познайомить вас з деякими цікавими фактами про крові.

Лікарі довели, що людина, у якого немає пульсу, може жити. Цей факт був доведений в період лікування Крейга Льюїса, жителя Америки. Кардіостимулятор йому не допомагав. Було прийнято рішення видалити серце, а замість цього органу підключити апарат, який становитиме циркулювати кров безперервним потоком. Пацієнт живий, однак пульсу він не має, а на результаті ЕКГ вимальовувалася суцільна лінія.

Японці впевнені в тому, що який у людини характер, безпосередньо залежить від того, яка в нього група крові. Якщо в жилах людини тече кров першої групи, то він самовпевнений і рішучий. Якщо друга – надійний і замкнута людина. Якщо він наділений третин групою, вважається, що така людина честолюбний і розумний, а четверта група крові – значить врівноважений. Японці настільки сильно довірять в це, що вам навіть можуть відмовити в робочому місці тільки через те, що у вас невідповідна група крові.

Риби, які живуть у водах Антарктики, має безбарвну кров. У ній відсутні гемоглобін і еритроцити. Саме завдяки настільки незвичайного пристрою кровоносної системи ці риби можуть існувати у воді, температура якої нижче точки замерзання води.

В Австралії проживає Джеймс Харрісон, йому 74 роки. За все своє життя він здавав кров приблизно 1000 разів. Вся справа в тому, що у нього досить рідкісна група крові, але головне – в ній міститися антитіла, які допомагають вижити новонародженим з важкою формою анемії. Завдяки тому, що чоловік здає донорську кров, це врятувало життя приблизно двох мільйонів немовлят.

Всім в дитинстві говорили, що якщо прикласти раковину до вуха, то почуємо шум моря. Природно, ми чуємо зовсім не шум моря, а звуки навколишнього нас середовища та звуки з людського тіла резонуючі в порожнинах раковини. Одним з цих шумів – потік крові по судинах. Точно такий же шум ми почуємо, якщо докладемо до вуха зігнуту долоню.

Гемофобія – панічна боязнь крові. А Ви знали, що ця фобія одна з найпоширеніших?!! Але на щастя є методи позбавлення від страху крові, в які входять спеціальна терапія і такі ж препарати.