Цікаві факти про крокодилах

Цікаві факти про крокодилах

Крокодилів прийнято вважати, що вижили динозаврами, так як на планеті вони проживають приблизно 250 мільйонів років. З цієї статті ви дізнаєтеся багато цікавих фактів про крокодилах.

1. Крокодили наділені здатністю відрощувати нові зуби. Процедура може повторюватися приблизно сто разів. У порожнистих підставах старих зубів крокодила розвиваються нові.

2. Крокодил розпізнає найбільш незначні коливання у воді завдяки рецепторам, розташованим на щелепі. Саме ця здатність дозволяє хижакові дізнатися місце положення видобутку, що знаходиться навіть на великій відстані.

3. Крокодили, що живуть у наш час, як пристосувалися до життя у воді, так і на суші. Вчені стверджують, що приблизно 3000 років тому, жили крокодили тільки на землі.

4. Предки «сучасних динозаврів» зростанням були вище людини. Їх довжина сягала до 13 метрів.

5. Крокодил здатний протягом року обходитися без їжі. Ці хижаки довгожителі. Деякі особини живуть сотні років.

6. Крокодили є канібалами. Це означає, що більш великий і сильним може з’їсти меншого. Якщо тварина на своєму шляху зіткнеться з чужою кладкою або ж з вылупившимися дитинчатами, крокодил неодмінно знищить їх.

7. Як би агресивно між собою не билися представники даного виду і як би сильні й страшні не були їхні рани, у них ніколи не буває ні запалення, ні тим більше, гангрени. Вчені стверджують, що кров крокодилів містить антибіотик, які запобігають розмноженню бактерій.

8. Шлунок крокодила містить так звані гастролиты. Це камені, проковтнуті крокодилом, для того, щоб у шлунку перетиралась тверда їжа. Вага каменів досягає 5 кілограм.

9. З давніх часів жителі Китаю вживали в їжу м’ясо крокодилів. З цією метою багато відгодовували цих хижаків у себе вдома. Крокодила прив’язували біля входу у двір довгим ланцюгом.

10. Око крокодила наділений третім прозорим століттям, завдяки якому у тварини не виникає труднощів із зором під водою.