Цікаві факти про кондиціонери

Цікаві факти про кондиціонери

– у 1902 людина по імені Вілліс Керрієр зібрав перший у світі кондиціонер (холодильна машина), який він встановив у себе на роботі в друкарні.

-У 1929 році, компанія General Electric зробила перший серійний кондиціонер в світі. У цьому пристрої в якості холодоагенту виступав аміак. Як відомо з давніх пір, речовина це заподіює шкоду здоров’ю людини. Для того, щоб не шкодити здоров’ю, компресор, який охолоджує повітря, поміщають за межі приміщення, на вулицю.

– Перший автомобільний заводський кондиціонер був встановлений на автомобіль марки Packard моделі 1939 року – він займав половину багажника, був не ефективний і дуже доріг (третина вартості повнорозмірного автомобіля) – 274 долара. Наприклад, «Форд» коштував у ті часи 742$.

-Відомо, що Африка є найбільш спекотною частиною світу. На сьогоднішній день вона займає п’яте місце в списку зі закупівель кондиціонерів в рік. Африка малозабезпечена кондиціонерами і пояснення цьому просте: дуже низький рівень життя. Ще одна причина полягає в тому, що деякі населені пункти позбавлені навіть електрики. Втім, навіть якщо електрику і проведено, ціни на нього запаморочливі. Виходить, що кондиціонер споживає таку кількість електроенергії, яка прирівнюється з його власної вартості всього за два місяці.

-Необхідно, щоб з кондиціонера капала вода. Вся справа в тому, що кондиціонер призначений не тільки для того, щоб охолоджувати повітря, але і для того, щоб зробити перебування людини в приміщенні максимально комфортним. Досягти цієї мети можна за рахунок осушення повітря. Принцип дуже простий: вода з повітря конденсується на чомусь холодному. На холодних частинах воздухообменного пристрою вода збирається , після цього стікає в піддон. За спеціально призначеної трубці вода витікає або в каналізацію, або просто на вулицю.

-Кондиціонерами, як і будь-якою іншою технікою, забороняється користуватися по суботах юдеям. Правильніше буде сказати, що забороняється саме включати або змінювати налаштування. Але багато людей з легкістю здатні обходити правила: вони просто не вимикають в п’ятницю кліматичну техніку. Те ж саме стосується і будь-якого іншого електрообладнання.