Цікаві факти про колег Діда Мороза в різних країнах

Цікаві факти про колег Діда Мороза в різних країнах

Новий Рік – сімейне свято на світі, і велика частина населення Землі чекає його з нетерпінням, особливо це стосується малюків. Звичайно, адже головний герой цієї події – Дід Мороз роздає всім дітям, які вели себе добре протягом року, подарунки. Майже в кожній країні є свій Дід Мороз, тільки він відомий під іншими іменами.

Дід Мороз. Росія

Це старий, який носить кожух до п’ят сріблястого або блакитного кольору і спирається на довгий чарівний посох. Ходить завжди в супроводі Снігуроньки, своєї внучки.

Санта Клаус. США

Санта – добродушний чоловік середніх років, одягнений в короткі червоні штанці й червоний кожушок. Прилітає на санях, запряжених оленями, у супроводі своїх помічників – ельфів і гномів. Родом Санта з Лапландії.

Дзед Мароз, або Зюзя. Білорусь

Хоча зараз в Білорусі про це мало хто знає, але попередником білоруського Діда Мороза був фольклорний персонаж Зюзя. Він представляв собою щедрого діда з довгою бородою, що живе в лісі і ходить босоніж.

Йоулупуккі. Фінляндія

Фінська дідусь носить капелюх у вигляді конуса і одяг червоного кольору. Його завжди і скрізь супроводжують гноми. Живе з дружиною Муори на горі Корваптуптури, що на кордоні з Росією. Частина назви переводиться як «вухо», і неспроста: завдяки цьому юшку, Йоулупуккі чує всі побажання всіх хороших дітей.

Святий Миколай. Польща, Бельгія

Святий Миколай вважається прообразом Діда Мороза. Він жив у 4 столітті і з раннього дитинства відрізнявся милосердям. Микола був багатий, і часто таємно підкладав бідним подарунки у вікна. За легендою, одного разу він підкинув мішечки з золотом в димохід, оскільки всі вікна були закриті, і вони потрапили в сохнуть біля вогнища шкарпетки. Звідси пішла традиція у католиків – класти подарунки в шкарпетки.

П’єр Ноель (Пер Ноель). Франція

У перекладі з французької, П’єр Ноель означає «дід Січень». Супроводжує його не Снігуронька, а суворий помічник П’єр Фуетар з різками, який суворо стежить за тим, щоб подарунки лунали тільки добрим і слухняним дітям.

Фазер Крістмас (Різдвяний Батько). Великобританія

Це суміш образів Святого Миколая і богів Тора і Сатурна. Завжди має при собі прут, яким карає дітей, що відрізняються поганою поведінкою протягом року. Хороших дітей обдаровує солодощами.

Єжішєк. Словаччина

Єжішєк – найскромніший з існуючих Дідів Морозів. Він ретельно стежить за тим, щоб його ніхто не побачив, коли він підкладає подарунки, тому про його зовнішності відомо дуже мало.

Мікулаш. Чехія

Деякі вважають, що Єжішєк і Мікулаш – це одна особа, але більшість сходиться на думці, що вони – брати. Чеський Дід Мороз схожий на росіянина, тільки супроводжують його ангел та чортик. Хороші діти отримують солодощі, а погані – картоплини або шматки вугілля.

Кыш-Бабай. Татарстан

Кыш-Бабай з’явився зовсім недавно, і у нього поки немає своєї резиденції. Тимчасово він оселився у музеї – заповіднику поета Габдулы Тукая. Відвідувачі можуть тут також зустрітися з місцевою «нечистю»: Шайтаном (чортом), Аждахом (місцевим Змієм Гориничем) і лісовиком Шурале