Цікаві факти про кокосі

Цікаві факти про кокосі

Кокосовий палац. Колишній президент Філіппін довів, що кокос – не тільки джерело поживних речовин, але й чудовий будівельний матеріал. Фердинанд Маркос звів собі кокосовий палац. Це робилося для того, щоб здивувати папу Римського Іоанна Павла II, коли він перебував з офіційним візитом. Такий незвичайний палац обійшовся в 37 мільйонів песо, що приблизно 10 мільйонів доларів. Звели будинок на два поверхи, 70% побудовано з кокосових пиломатеріалів. Однак папа Римський не оцінив такий жест влади, вважаючи палац занадто помпезним, особливо якщо порівняти його з дуже низьким рівнем життя простого народу.

Корисні властивості. Приблизно в 50-ті роки було проведено безліч досліджень, в результаті яких стало відомо, що кокосове молоко містить найважливіші компоненти, а так само по суті є короткостроковим замінником плазми крові людини.

Кокосове паливо. Виявляється, з кокоса можна робити екологічно чисте машинне паливо. Альтернативою бензину є біодизель. Ті речовини, які знаходяться в кокосі, цілком здатні виконувати відразу кілька функцій: наприклад, виступати в якості основного речовини, прямого замінника дизеля, або ж в якості добавки

Кокосові обладунки. Досить цікавий винахід вдалося зробити ремісникам республіки Кірібаті: захисний кокосовий костюм, який зроблений з тканини, дуже схожою на товстий килим. Таку тканину ткали з кокосових волокон. В комплект входили такі елементи: пластина на спину, штани, головний убір, а так само жакет, який був оснащений досить високим коміром.

Кокос і мистецтво. Багато художники здатні створювати невимовну красу з таких речей, які на перший погляд абсолютно не застосовні в мистецтві. Кокоси використовують, наприклад, як матеріал для скульптур у первозданній формі, так і складним, яка пов’язана з незвичайною обробкою кокоса. Так само кокоси використовують у деяких танцях: наприклад, під час філіппінського танцю «maglalatik», кокосову шкаралупу прив’язують до різних частин тіла чоловіка, а після цього використовують як імпровізованого барабана.

Кокос і мавпи. Саме такі тварини, як мавпи, допомагають людині діставати кокоси, так як це досить небезпечне заняття. Таким способом користуються, наприклад, такі тропічні країни, як Суматра. Тут люди навчили мавп збирати для них урожай кокосів. Багато фермерів контролюють тварин, саджаючи їх на довгий повідець. Однак, якщо мавпочка навчена, то вона просто слухається голосової команди господаря. Саме такі мавпочки дуже цінні, так як приносять дуже велику прибуток господарям.

Кокос і історія. Кокосовий горіх має понад 1300 видів. Всі види поділяють на дві основні групи: ті, які ростуть на узбережжі Тихого океану і ті, які ростуть на узбережжі Індійського океану. Еволюційний біолог Кеннет Олсен разом з командою вивчили генетичне походження кокосів, після цього стало можливим простежити торгові шляхи міграції, а так само торгові маршрути стародавніх людських цивілізацій.

Кокос і горілка. Такий спиртний напій, як Lambadon можна спробувати на Філіппінах. Його роблять їх бутонів кокосового квітки, при цьому без додавання будь-яких хімічних добавок. Напій готують у домашніх умовах за давньою традицією. Однак, останнім часом його стали виробляти в промислових масштабах.