Цікаві факти про кінопремію Оскар

Цікаві факти про кінопремії Оскар

Кожен рік проводяться найзнаменніші події у світі кіно – вручення премії Оскар, а також премії "Золота малина" – протилежності Оскара. З цими заходами пов’язані кілька незвичайних фактів, з якими ми вас ознайомимо.

Повелитель бурі – найбільш НЕкассовый фільм.

На 82-ї церемонії нагородження шість Оскарів з дев’яти отримав фільм "Повелитель бурі", поставивши незвичайний рекорд. Касові збори цього фільму склали 21 мільйон доларів, що дорівнює 1% від зборів самого касового фільму "Аватар" Джеймса Камерона. До цього моменту лідером був фільм Вуді Аллена "Енні Холл", який до 1977 році зібрав 38 мільйонів доларів, а з урахуванням переведення на сучасні долари – 130 мільйонів.

Сама краща/гірша актриса – Сандра Баллок.

Є ще актриса, яка отримала премію за найкращу гру, а також саму гіршу, і все це – протягом одного тижня? Виявляється, немає, так що Сандра може пишатися собою Вона отримала " Оскара " за кращу роль у фільмі "Невидима сторона", а також " Золоту малину " за найгіршу роль у фільмі "Все про Стіва". До честі актриси, вона одна з небагатьох в історії набралася сміливості і була присутня на обох церемоніях.

Червона доріжка.

Актори довго вибирають, що такого їм надіти на церемонію, в чому пройти по червоній доріжці, і не дарма. Червоний килим, по якому йдуть знаменитості, має довжину 152 метри і завширшки 10 метрів. На ньому поміщаються близько 100 фотографів, 300 представників телекомпаній, включаючи операторів, звукооператорів і інших фахівців.

Кевін о’коннелл – самий нещасливий номінант.

На цій церемонії самі нещасливі фільми – "Квіти Лілові полів" і "Перелом" – 11 разів були лауреатами премії Оскар, і не отримали жодної статуетки. Крім цього, є звукооператор на ім’я Кевін о’коннелл, який 20 разів номінувався на Оскар, і все марно! Йому можна давати премію як самому нещасливому номінанта в історії кінопремії Оскар.

До 2010 року серед режисерів, які отримали Оскара, були одні чоловіки.

Катрін Биглоу – перша жінка в історії " Оскара", отримала премію як кращий режисер, за картину "Володар бурі", і четвертою жінкою, взагалі номинировавшейся на цю премію в галузі режисури. Вона, можна сказати, "переграла" свого колишнього чоловіка Джеймса Камерона з його "Аватаром". Крім того, це єдина сімейна пара, успішно "взяла" кінопремію.

Марлон Брандо і Роберт де Ніро.

Марлон Брандо і Роберт де Ніро – два актора, отримали два Оскара (за кращого актора і кращого актора другого плану) за виконання однакової ролі в різних фільмах – Віто Карлионе в "Хрещеному батьку" 1972 року, і "Хрещений батько, частина II" 1974 року відповідно.

Расизм і премія Оскар.

Чорношкіра акторка Хатті Мак Даніел отримала Оскара за кращу роль другого плану у фільмі "Віднесені вітром", ставши першою негритянкою, який отримав таку нагороду. Вона, крім цього, стала першою чорношкірою, номинировавшейся на Оскар, і взагалі першою негритянкою, кому дозволили бути присутніми в залі вручення, причому в окремій зоні "для чорних". Для того, щоб отримати Оскара, їй довелося далеко обходити всіх американців "благородних" (у багатьох лапках) кровей, щоб отримати свою нагороду.

Замість Марлона Брандо Оскар отримала індичка.

Марлон Брандо відомий своїм ставленням і підтримкою корінного американського населення. Це виражалося як матеріально, так і ідеологічно. Наприклад, на церемонії вручення Оскара, коли Брандо повинен був вийти для отримання статуетки, замість себе він послав на сцену індіанську жінку по імені Сачин Мале Перо (Sacheen LittleFeather), яка була одягнена у повне національне вбрання індіанців племені апачі. Дівчина сказала, що через утиски індіанців на їх території містер Брандо відмовляється від премії. Потім виявилося, що насправді ця дівчина була мексиканкою по імені Марія Круз.

А чому, власне, Оскар?

Чому знамениту золоту (зараз вже позолочену) статуетку звуть саме Оскар, а не Пітер або Вальтер? Офіційно ця нагорода називається "Academy Award of Merit", або "Премія Академії за заслуги", а Оскаром вона стала з легкої руки бібліотекаря Академії Маргарет Херрик, яка якось помітила, що статуетка схожа на дядька Оскара. До цього статуетку називали по-різному – Золота нагорода, Статуя за заслуги і навіть Залізна людина. Зараз деякі історики вважають, що ця версія появи імені Оскар невірна, нібито насправді так її назвала одна з відомих американських актрис Бетті Девіс.

Гіпсовий Оскар.

Під час Другої світової війни всі країни відчували дефіцит металу, що відбилося на процесі виготовлення Оскарів. З 1942 року до закінчення війни цю статуетку робили з гіпсу. Правда, після війни всі лауреати отримали замість гіпсових справжні металеві "версії" нагороди.

Оскар отримав Оскар.

В історії премії Американської кіноакадемії є тільки одна людина на ім’я Оскар, який був відзначений цією нагородою, більше того – двічі! Це Оскар Хаммерштейн II, отримав нагороду за кращі пісні до кінофільмів: "The Last Time I Saw Paris" до кінофільму "Lady Be Good" в 1941 році, і "It Might as Well Be Spring" до фільму "State Fair" в 1945 році.

Оскар скасували.

За всю історію вручення премії Оскар було три рази, коли вона була скасована, або швидше відкладена із-за загрози життю учасників. У 1938 році під час повені в Лос Анджелосе, в 1968 році після вбивства Мартіна Лютера Кінга і в 1981 після замаху на президента США Рональда Рейгана.

І на додаток пропонуємо невелику підбірку микрофактов про Оскара:

  • Уолт Дісней отримав більше Оскарів, ніж хто-небудь інший – 26 штук з 64, на яких номінувався.
  • Найбільше Оскарів за жіночі ролі отримала Катаріна Хепберн – 4 штуки, за фільми "Rainmaker", "The African Queen" та інші.
  • Наймолодший лауреат премії – 10-річна Татум о’нілл за роль другого плану у фільмі "Паперова Місяць".
  • В історії премії тільки три фільми отримували повний комплект Оскарів – за кращий фільм, кращий актор, кращу актрису, кращого режисера і кращий сценарій. Це: "Це трапилося одного разу вночі" (1934), "Політ над гніздом зозулі" (1975) і "Мовчання ягнят" (1991).
  • Найбільша кількість Оскарів, отримане одним фільмом – 11. Таких фільмів також всього три – Бен Гур, Титанік і Володар кілець: повернення короля.
  • До речі, Володар Кілець: Повернення Короля є єдиним фільмом в історії Кіноакадемії, який отримав всі Оскари, на які номінувався.