Цікаві факти про казки

Цікаві факти про казки

– Брати Грімм написали казку «Червона Шапочка» в Німеччині, в місті Швальм. Саме тут встановили пам’ятник героям казки: Сірому Вовку і Червоній Шапочці. Кожне свято не проходить без однієї традиції: всі молоді люди носять маски Сірого Вовка, а дівчата – червоні шапочки.

– В Диснеївській версії «Русалочки» історія кохання закінчується добре. В кінці мультфільму відбулася весілля героїні Аріель та її коханого Еріка. А ось оригінал має інший кінець: Аріель померла, пригнувши в море, а потім перетворилася на морську піну.

– Чи відомо вам про те, звідки взялося ім’я Вінні-Пух? Перша частина імені належить іграшці сина письменника Мілна, Крістоферу Робіну. Дитина назвав свою улюблену іграшку на честь ведмедиці Вінніпег, яка прибула з Канади в лондонський зоопарк. А Пух узявся від імені лебедя. Птах жила у знайомих родини письменника.

– Прочитавши дві сотні казок братів Грімм, проглядається певна тенденція: жінки в цих казках відрізняються поведінкою. Вони ведуть себе гірше, ніж чоловіки.

Цікаві факти про казки

– А ось Чеширський кіт бере свій початок з часів Річарда III. При його правлінні в графстві під назвою Чешир жив якийсь лісничий. Звали його Кэтерлинг. Він мав жахливу звичку: після затримання чергового браконьєра на його обличчі з’являлася жорстока посмішка. Існує поширена думка про те, що цей лісничий і став прототипом знаменитого Чеширського кота.

– А чи відомо вам, що в оригінальній версії «Книга Джунглів» пантера Багіра була чоловічої статі? Коли твір перекладали на російську мову, Багіра стала «вона». Мабуть перекладачі вирішили, що раз «пантера» – жіночого рада, то і Багіра – відповідно, теж.

– Ілля Муромець був реальною людиною. Мощі людини на ім’я Ілля, який проживав у місті Муром, зберігаються у Ближніх печерах Лаври у місті Києві.

Цікаві факти про казки

– Образ Пітера Пена не створений просто так. Образ хлопчика, який літає, Джеймс Баррі присвятив своєму старшому братові. Брат пішов з життя за день до свого чотирнадцятого дня народження. Брат на все життя залишився в пам’яті матері юним.