Цікаві факти про Казахстан

Цікаві факти про Казахстан

У списку самий великих держав світу Казахстан займає 9 місце. Так само Казахстан вважається найбільшим державою, яка не має виходів до океану. Представляємо вашій увазі першу десятку списку:

  1. Росія
  2. Канада
  3. КНР
  4. США
  5. Бразилія
  6. Австралія
  7. Індія
  8. Аргентина
  9. Казахстан
  10. Судан

Перша людина, що побувала у космосі, Юрій Гагарін, а так само перший супутник планети Земля були відправлені у відкритий космос з Казахстану, з космодрому під назвою Байконур. Перший супутник Землі називався Супутник-1. Він був запущений 4 жовтня 1957 з п’ятого науково – дослідного полігону міністерства оборони СРСР «Тюра-Там». Цей космодром був найпершим у світі, а так само найбільшим. Розташований він на території Казахстану, біля селища Тюратам.

На 2005-2006 рік Казахстан зайняв третє місце в світі з видобутку урану. Однак, в 2009 році зайняв перше місце, видобувши урану 13 500 тонн.

На території Казахстану мешкають представники близько 120 етносів і народностей.

На території, яку займає сучасний Казахстан коні вперше стали домашніми тваринами.

Цікаві факти про Казахстан

У Казахстані розташована найвища димова труба в світі. Вона називається Екібастузська ГРЕС-2.

Цікаво знати, що Біловезьку угоду Казахстан підписав останнім. Закон про незалежність був підписаний в Казахстані 16 грудня 1991. Саме з цієї причини ця країна вийшла зі складу СРСР самою останньою.

Сучасна валюта Казахстану називається тенге. Саме звідси походить сучасне слово «деньги». Пам’ятна банкнота номіналом в 1000 тенге в обіг вийшла 5 січня 2010 року. Тираж був обмеженим: всього 10 мільйонів купюр. Банкноту присвятили представництву Казахстану в Організації з безпеки і співробітництва в Європі в 2010 році.

У Казахстані існує самий високогірний каток в світі. Він називається Медео. На сьогоднішній день для зимових видів спорту це самий високогірний комплекс. Тут найбільша площа штучно льодового поля. Площа його становить 10,5 тисяч метрів квадратних. На цьому льоду було встановлено безліч світових рекордів у ковзанярському виді спорту, а саме – 170.

З свинцю, який був видобутий в Казахстані, під час Великої Вітчизняної війни, для радянський військ була виплавлено кожна третя куля.