Цікаві факти про картині мона ліза

Цікаві факти про картині мона ліза

Без сумнівів, картина «Мона Ліза» найвідоміша в усьому світі, хоча за популярністю з нею може посперечатися «Чорний квадрат» Малевича, але багато людей останню картину сприймають з усмішкою. Сьогодні мова піде про цікаві факти про «Мону Лізу»

1. Портрет пані Лізи дель Джокондо – так звучить повна назва картини. Якщо заглибитися в Італійську мову то вийде, що ma donna буде в перекладі «моя пані», але слова використовуються в скороченій формі – monna або mona.

2. За однією з версій (чи легенд) на картині намальована дружина торговця шовковими тканинами з Флоренції Франческа дель Джокондо. До речі, друга назва «Джоконда» бере свої коріння звідси. Є й інші версії, за якими на полотні До Вінчі зобразив самого себе в жіночому обличчі або намалював свою матір Катерину.

3. У даний момент картина виставлена в Луврі. За охоронну систему віддали 7 мільйонів доларів. Тут і куленепробивне скло і сучасна складна сигналізація. А спеціально створений мікроклімат не дасть зіпсуватися полотну.

4. Через численні, спеціальні дослідження з’ясувалося: картина перероблялася двічі автором. Напевно, художник намагався поліпшити своє творіння. Хоча експерти стверджують, що попередні версії були набагато соковитіше і яскравіше.

5. Все-таки в 1911 році картину вдалося вкрасти працівників Лувру. Всі зусилля поліції виявилися парними. Історія закінчилася через два роки, коли злодій побачив оголошення директора картинної галереї в газеті. Так Мона повернулася на своє місце.

6. Неодноразові спроби зіпсувати спадщина Да Вінчі не увінчувалися успіхом. Хоча незначущі пошкодження все-таки були. Кисло і камені, фарба і різні предмети, кинуті в картину – що тільки не бачила «Джоконда».

7. Вартість картини оцінити дуже складно або навіть практично неможливо. Лувр оформляє страховку на 3 мільярди доларів!!!