Цікаві факти про картоплю

Цікаві факти про картоплю

Вік живи – вік учись, свідчить нам прислів’я, і не важливо, як це буде: школа, університет, власний досвід або просто цікаві книги або статті. Ця стаття-не виняток, цікаві факти про картоплю, читаємо і запам’ятовуємо:)

1. Перший цікавий факт почнемо з музею картоплі. Серед експонатів представлені будь-які речі, пов’язані з картоплею, від поштових марок як до картин відомих художників. Саме в Бельгії можна доторкнутися до історії картоплі.

2. Колись, на віддалених тропічних островах, картопля заміняв звичайні гроші.

3. Історії багато відомі віршів і балад присвячених картоплі, навіть Йоганн Себастьян Бах писав музику про картоплю, де прославляв останню.

4. Існує горілка з картоплі!!! Вона дуже популярна в нинішній Ісландії.

5. Дуже рідкісні сорти картоплі особливо цінуються. Не дивно, що серединка і шкірка у них синя.

6. Все знаю про картопляну Білорусію… Але мало хто знає, що в Мінську відкрито пам’ятник Картоплі.

7. ООН 2008 рік оголосила роком картоплі.

8. Загальновідомий сорт картоплі «синьоглазка» раніше називався «Ганнібал», названа на честь прадіда Олександра Пушкіна. Перший хто провів у Росії досліди, пов’язані з селекцією та зберіганням картоплі, був Абрам Ганнібал.

9. Раніше замість борошна для приготування млинців використовували картоплю.

10. Найбагатші селяни живуть на острові Нуармутье. За легендою, великий Бог інків вивів божественно ніжний сорт картоплі. В результаті чого і з’явилася «La Bonnotte» – найдорожча картопля на землі. Її вирощують і збирають тільки вручну. А коштує задоволення 500 євро за кілограм. Урожай в рік не більше 100 тонн, і при не складних математичних розрахунків можна припустити заробіток робітника на городі.

11. Картопля підкорила і космос – у 1995 році це перший овоч, вирощений за межами нашої планети.