Цікаві факти про історію поцілунку

Цікаві факти про історію поцілунку

1. На сьогоднішній день існує три теорії виникнення поцілунку. В основі першої теорії лежить материнство. Після того, як дитина відмовлявся від грудей, але при цьому ще не міг самостійно жувати тверду їжу, мати за нього пережевывала їжу, перетворюючи її в кашу. Потім мати годувала кашею дитини, передаючи її з рота в рот. Пізніше саме таким чином материнські губи грали роль соски-пустушки – таким чином, відбувалася імітації годування малюк заспокоювався. Багатьом пізніше торкатися губами до губ – знак ласки і ніжності.

Виходячи з другий теорії поцілунок – не що інше, як наслідування тварин. Наприклад, рибки «гурамі» або ж птахи.

Третя теорія повертає нас у далекі часи. У давнину поцілунок означав мирні наміри. За витягнутим губам було легко визначити одного, а по звірячому оскалу – ворога.

2. Стародавні римляни перевершили в поцілунках всіх: цілувалися все без розбору: діти, чоловіки, незнайомі між собою люди, родичі, жінки. В будь-якому місці можна було зустріти цілуються. Спеціальної ароматичної помадою змащували губи для того, щоб поцілунок був приємніше. Імператор Тіберій прийняв рішення зупинити це божевілля і створив особливий декрет, який скоротив поцілунок до розумних розмірів.

3. Мало хто знає, що в Голлівуді в 30-х роках існувало обмеження, яке забороняло продовження поцілунку більше 3-х секунд; при цьому пара повинна твердо стояти на землі – ні обіймів за шию, ні піднімання ноги.

4. Традиції були змінені після того, як Європою пройшлися епідемії чорної віспи і чуми. Такі форми етикету з’явилися: жіночу руку цілували в рукавичці, в реверансі махали перед собою капелюхом, між собою чоловікам було прийнято тиснути руки один одному при зустрічі і при прощанні. Так само вперше з’явився «повітряний поцілунок».

5. Про поцілунок перші згадки виявлені в перських записах, яким приблизно 4 000 років. А Геродот в V столітті згадував поцілунки іншого роду: якщо зустрічаються два чоловіки, рівні в суспільному становищі, вони цілувалися в губи, а якщо ж рівності між персами не було, то поцілунок повинен бути в щоку.