Цікаві факти про Ісландію

Цікаві факти про Ісландії В новинах рідко щось почуєш про Ісландію – живуть собі там все спокійно, нічого не відбувається. Хтось знає, що Рейк’явік – найпівнічніша столиця світу і тим цілком задовольнився. А я ось вирішив розшукати найцікавіші факти про Ісландію і зрозумів, що не дарма.

Ісландці – довгожителі. Середня тривалість життя у жінок – 81 рік, чоловіків – 76 років. Віком 100-110 років ви тут нікого особливо не здивуйте.

Цікаві факти про Ісландії

Ісландці – активні користувачі інтернет і практично всією країною зареєстровані на Facebook. А ще у них є національний сайт Islendingabok, на якому можна чітко відстежити своє генеалогічне древо і дізнатися, наскільки далеким родичем ти приходишься Бьорк.

Цікаві факти про Ісландії

Існує думка, що Бьорк в перекладі з ісландського означає «Береза», але це неправда. Іноді Бьорк – це просто Бьорк.

Цікаві факти про Ісландії

В Ісландії багато вірять в тролів, що мешкають поза інтернет. Навіть прокладаючи нову автостраду, проектувальники завжди радяться з фахівцями з фольклору, щоб ненароком не зачепити місця проживання тролів.

Цікаві факти про Ісландії

Національна одяг ісландців – вовняні светри. Шерсть місцевих овець безпрецедентно тепла і м’яка, тому її щорічно експортують в кількостях, не властивих ні для якої іншої вовни у світі.

Цікаві факти про Ісландії

Улюблена страва туристів в Ісландії – Хакарл, трохи протухле м’ясо акули. Смак у нього жахливий, але свіжу акулу їсти не рекомендується, оскільки в такому вигляді її м’ясо токсично і віддає аміаком. Ще тут їдять овечі стегна в молочній кислоті.

Цікаві факти про Ісландії

В Ісландії заборонено ввозити коней, і ніхто не знає чому. Якщо кінь вивезли з острова, тому їй теж не можна повернутися.

Цікаві факти про Ісландії

При розставання пари в Ісландії намагаються залишитися друзями, оскільки у всіх дуже багато спільних друзів і знайомих. Ні в одній іншій країні світу це не працює.

Цікаві факти про Ісландії

За неперевіреними даними, на кожного жителя Ісландії, включаючи дітей, доводиться по 2,5 машини. Навіть не хочу перевіряти, боюся, що це правда.

Цікаві факти про Ісландії

В Ісландії немає армії, тобто зовсім. Є тільки берегова охорона і поліція, якої навіть не видають вогнепальну зброю. А якби була армія, і їй би зброя не видали.

Цікаві факти про Ісландії

Гаряча і холодна вода надходить у ісландські крани прямо з джерел і гейзерів, яких тут тисячі. Вона настільки чиста, що не вимагає фільтрації, але іноді віддає сірководнем – це єдиний підступ у цій країні.

Цікаві факти про Ісландії

Середня щільність населення Ісландії – 3 людини на один квадратний кілометр. Напевно, це питання часу, адже острів заселили одним з останніх на Землі – в 9 столітті н. е.

Цікаві факти про Ісландії

У ісландців немає прізвищ, а є тільки по батькові, закінчуються на «сон». Ім’я для майбутньої дитини належить вибирати з реєстру імен. Якщо придумали нове, то потрібно попередньо узгодити з владою і внести в реєстр.

Цікаві факти про Ісландії

Ісландія багато років поспіль входить у десятку країн з найвищим рівнем життя. Четвертий президент країни носить ім’я Вігдіс Фіннбогадоттір, і є… першою жінкою-президентом, причому не тільки в Ісландії, але і у всьому світі. Останні два факти ніяк не пов’язані – принаймні, мені про це нічого не відомо. А вам?

Цікаві факти про Ісландії