Цікаві факти про гриби

Цікаві факти про гриби

1. У таких країнах, як Франція, Росія, Італія та Хорватія зростає найдорожчий гриб в світі. А називається він трюфель. Не багато можуть собі дозволити такий делікатес, так як вартість такого гриба досить висока. Вся справа в тому, що термін зберігання цих грибів занадто малий. Вишуканий аромат випаровується всього за кілька днів. Ціна велика і ще з однієї причини: трюфеля складно збирати, так як вони ростуть під землею.

2. Способів існування грибів не злічити. Деякі гриби переміщаються по повітрю. Якраз через таких видів залишені без нагляду продукти харчування покриває цвіль. А деякі пристосувалися до існування всередині ссавців. Інші воліють верхні шари атмосфери, на висоті 30 кілометрів. Виявилися і такі види, які здатні витримати будь-які типи опромінення. Вчені зафіксували випадок, який показав успішний розвиток цвілевих грибів, що існують на поверхні сірчаної кислоти.

Цікаві факти про гриби

3.  Плазмодій – назва гриба, якого можна вважати одним з найдивовижніших (гриби фото плазмодія зверху). А все по тому, що цей гриб вміє ходити. Швидкість пересування, природно, дуже повільна, однак за кілька днів він здатний піднятися на пень. Зустріти таке диво можна в Росії, в середній смузі. Є певна схожість з медузою: тіло напівпрозоре, покрито слизом.

4. Хижаки існують і серед грибів. Такі види полюють на живих істот, наприклад, дрібних комах. У таких грибів є клейкі нарости або ж інші пристосування для лову. А ще є гриби-хижаки, які ведуть полювання виключно на гусениць. Гриб викидає суперечки, що прилипають до тіла гусениці. Дуже повільно суперечки починають проростати в тілі і, природно, жертва гине.

5. Якоюсь мірою, гриб можна вважати найбільшим живою істотою на планеті. У Північній Америці ростуть грибниці, які займають площу в сотні гектарів. Вага таких грибниць перевищує вагу семи китів.

6. Одними з найзагадковіших істот на планеті є гриби. Вченим вдалося вивчити приблизно 100 тисяч видів.