Цікаві факти про гроші частина 2

Цікаві факти про гроші частина 2

А знали Ви що найбільший валютний ринок – Forex, і щоб його освоїти потрібно багато зусиль і посидючості. Безліч термінів таких як: відкладений ордер форекс, відкладені ордери ведмедів, гармонізований індекс споживчих цін – вимагають часу, щоб зрозуміти і вникнути.

У США самими використовуваними і найпоширенішими є банкноти номіналом в $ 1 і $ 20, в той час, коли в усьому світі найпоширенішою купюрою є $ 100.

На даний момент найбільшу цінність представляє собою банкнота номіналом в $ 100 000 і каталогами оцінюється в $ 30 000. Таку купюру випустили в 1934 році. Природно, така банкнота не могла мати поширення серед публіки, проте вона не рідко використовувалася при різних банківських операцій.

У Саудівській Аравії, в Ер-Ріяді, знаходиться якийсь банк, в якому всі співробітники – жінки. Цей банк створений спеціально для того, щоб жінки були в змозі вести різні банківські справи, при цьому не порушуючи жодних норм пристойності.

У 1748 році Ломоносов був змушений найняти пару возів для того, щоб перевезти премію в 2000 рублів. Однак загальна вага монет становив близько тонни. Як бачите, використовувати монети було не дуже просто. Ще більші складності доставляли переміщення великих сум.

Раніше прийнято було зшивати індійські банкноти. Минуло дуже багато часу з тих пір, однак деякі звички залишаються. Наприклад, зараз прийнято купюри брошурувати. І завдяки цьому на грошах завжди є маленькі проколи з лівого боку.

Свого часу у в’язницях Перу фальшивомонетники виготовляли гроші прямо в місцях позбавлення волі. Якщо їх ловили на гарячому, судді завжди знаходилися в замішанні. Адже укладені вже були засуджені, причому відбували довічне покарання.

У США вийшло деякий дозвіл в 2004 році. У ньому вказано, що найбільшим корпораціям дозволено на купюрах розміщувати свою рекламу. Колекціонери в захваті, за такими банкнотами йде справжнє полювання.