Цікаві факти про годинник

Цікаві факти про годинник

Засновником механічних годинників був Х. Гюйгенс, голландський учений. У 1657 році ним був застосований маятник як регулятор руху лічильного механізму. Варто відзначити, що з тих пір мало що змінилося в такому принципі пристрою годин, тільки поліпшення, завдяки яким годинник показував більш точний час.

Найпершими годинами прийнято вважати сонячні. Дивуватися не варто, адже в давні часи люди могли визначити час навіть по воді. Водні годинник греки називали клепсидри. Цей годинник представляли собою велику посудину, з якого витікала вода. Відповідно, рівень води ставав нижче, опускаючи від однієї позначки до іншої. Саме так підраховували, скільки часу минуло.

А ось грецький механік Ктезібій створили справжній шедевр, який і зараз зміг би стати окрасою для будь-якого інтер’єру – дуже красиві водяний годинник. Гідність цих годин не тільки в красі, вони ще й дуже точні. Але є і явні мінуси: годинник занадто громіздкі. Годинники виглядали таким чином: вода, яка витікала в дуже красиву вазу, піднімала поплавок, з яким був з’єднаний крилатий хлопчик. Саме ця фігурка у вигляді хлопчика витонченої указкою і показував час. Але це ще не все. Ця конструкція має і ще одного такого ж хлопчика, який витирає ллються з його очей сльози. Він плаче тому, що час іде безповоротно. Такі годинники збереглися до наших часів і їх можна побачити в музеї. Таким годинах вже більше 2000 років. Сучасні позолочений годинник чоловічі ціна, яких можна дізнатися в будь-якому магазині або подивитися на інтернет ресурсі, виглядають як мінімум дуже просто, а от водяні або пісочні – були б родзинкою квартири …

Вже після водяного годинника з’явилися пісочні. У таких годин принцип досить схожий. Пісок пересипається з однієї судини в іншій. Залежно від розміру такі годинники показують різний проміжок часу: 15 хв, 30 хв, час. Навіть зараз можна зустріти подекуди пісочний годинник, наприклад, до деякі медичних кабінетах. А 40 років тому, наприклад, за допомогою пісочного годинника перевіряли якість механічних іграшок.