Цікаві факти про Гаваї

Цікаві факти про Гаваї

-Саме слово «Гаваї» походить від праполинезийского слова «гаваики». В перекладі означає «батьківщина» або ж «місце богів».

-Гаваї є єдиним штатом Сполучених Штатів Америки, який складається з островів. Так само це єдиний штат, де вирощують каву і де ростуть тропічні дощові ліси.

-Гаваї – батьківщина всього лише двох видів ссавців: тюлень – монах і біло – сіра летюча миша.

-На Гаваях державною мовою є англійська і гавайський. Однак, не тільки цими мовами розмовляє населення: тут присутній так само тонганською, піджин і самоанский мови.

-На Гаваях був зареєстрований перший випадок захворювання на Снід в Америці. Випадок зафіксували у 1978 році, в травні місяці, а в серпні того ж року, жінка, якій було всього 50 років, померла від хвороби.

-До складу Америки Гаваї увійшли тільки 21 серпня 1959 року. Це самий молодий американський штат.

-Самий південний штат США – Гаваї.

-У стародавніх гавайців існувала думка, що чим більше жінка важить, особливо, якщо вона займає посаду вождя, тим вона красивіше і привабливіше – багато вважаю, що ці острови ідеальні для курортного роману.

-На Гаваї такі захворювання, як чума і малярія, потрапили в 1871 році. Вони були привезені торговим судном, на якому «прибутку» москіти, кусающие днем.

-Такий вид спорту, як серфінг, був придуманий полінезійцями – першими жителями Гаваї. У довжину перші дошки для серфінгу були до 20 футів, а вага їх перевищував 150 фунтів.

-Гаваї ще називають «Штат Алоха». Слово «алоха» прирівнюють до «алафа». Це слово означає «милосердя», «любов», а так само співчуття». Таке слово, як «алоха» жителі використовують в якості, як привітання, так і прощання.