Цікаві факти про фобії людини

Цікаві факти про фобії людини

Практичний кожна людина чого – то боїться. Одних переслідує параноя залишитися в закритій кімнаті, а інші до тремтіння боятися павуків, ну а треті боятися висоти. Людині властиво боятися будь-якої речі. Фахівці описали, на сьогоднішній день, приблизно 300 фобій.

Як правило, фобії виникають внаслідок невротичного характеру, на багато рідше – в слідстві органічного ураження мозку, іноді причиною можуть стати психічні травми. Якщо у людини є фобія, то він відчуває справжні страждання. Справа в тому, що при фобії людина є психічно здоровим, його свідомість не порушено, а так само людина не знаходиться в бреду. Як правило, людина чітко усвідомлює, що відчуває страх, що боїться, і всіма силами намагається уникати причини фобії. Така поведінка цілком логічно. Що ненормально, так це те, та небезпека, в якій впевнений людина, по суті уявна, а не реальна. Вченим вдалося довести, що у людини, яка страждає фобією, образне мислення на багато краще. Ніж у тих, хто страху не відчуває. Експерти стверджують, що фобію слід лікувати, причому, чим раніше, тим краще. Цікавий факт: у літніх людей фобії, як правило, не зустрічаються. Фобії з’являються у людини у віці 18 – 19 років, і тривають до 45 – 50 років. Фобії зустрічаються частіше у жінок, ніж у чоловіків, це пояснюється гормональним статусом. Ось тому у літніх людей вкрай рідко зустрічаються фобії.

Психологи проводили дослідження, в ході яких стало відомо, що кожна людина володіє індивідуальним набором різних аспектів життя, які можуть викликати страх або ж велику тривожність. Це так само форма фобії, тільки ніби як в зародковому стані. Набір людини може складатися від 3 до 30 таких об’єктів, які викликають тривогу. Людина може відчувати тривогу, як усвідомлено, так і несвідомо. Це, так би мовити, грунт для розвитку фобії. Через фобій у поведінці людини можуть з’являтися певні зміни, які оточують можуть сприйняти як іронічно, так і досить агресивно. Страх, викликаний фобією, що не рідко супроводжується діями, які вельми безглуздо виглядають з боку.

Нижче представлений перелік найпоширеніших фобій:

  1. Токсікофобіей – боязнь отруїтися.
  2. Ніктофобія – страх перед темрявою.
  3. Аерофобія – страх подорожі по небу.
  4. Глоссофобія або пейрафобія – страх перед виступом на публіці.
  5. Арахнофобія – боязнь павуків.
  6. Танатофобія – страх смерті.
  7. Клаустрофобія – страх замкнутого простору.
  8. Аквафобія – боязнь води і глибини.
  9. Акрофобія – боязнь висоти.
  10. Аутофобія – страх залишитися одному.