Цікаві факти про допінгу

Цікаві факти про допінгу

Про допінг нам відомо ще з античних Олімпійських ігор. З допомогою різних стимулюючих засобів спортсмени намагалися домогтися чудових результатів. Час минав, і з простого, здавалося б, стимулятор перетворився на смертельну отруту.

1. Саме слово «допінг» бере свій початок від голландського «dop». Таким словом називали алкогольний напій, який робили з виноградної шкірки. Перед самим боєм воїни народу зулусів вживали цей напій.

2. У 1865 році вперше зафіксували випадок, коли допінг брали на змаганнях. Це сталося під час змагання плавців.

3. За застосування допінгу, вперше дискваліфікували збірну Швеції. Це було в 1968 році. На Олімпіаді в одного з спортсменів виявили в крові алкоголь.

4. Тому Сімпсон, британський велогонщик, в 1967 році помер після прийняття амфетамінів. Трагедія сталася під час престижної гонки під назвою «Тур де Франс».

5. Не зрозуміло з яких саме причин, але на початку ХХ століття популярним допінгом вважався кисень. Спортсмени дихали киснем, який перебував у спеціальних резервуарах. Це допомагало, нібито, відновлювати витривалість.

6. У Стародавній Греції існували спеціальні комісії, які суворо стежили за застосуванням допінгу. Визначити це не становило праці, так як в той час сильнодіючих допінгом вважався часник.

7. Перший чоловік, який довів небезпеку застосування допінгу, став марафонець Том Хікс. У 1904 рік він прийняв велику дозу стрихніну, надалі мало не призвело чоловіка до смерті.

8. З 1975 по 1980 рік із-за застосування допінгу в різних видах спорту загинуло понад 200 спортсменів.

9. На Олімпійських іграх 1960 року, які проходили в Римі, зафіксована перша смерть від застосування допінгу. Данський велогонщик вжив дозу забороненого препарату, який дав йому тренер.

10. В радянські часи найпоширенішим допінгом був тестостерон. Але спортсменки не отримували бажаного результату. Це приводило тільки до виявлення вторинних статевих ознак.