Цікаві факти про Дежа вю

Цікаві факти про Дежа вю

Дежа вю прийнято вважати певний психологічний стан, під час якого людина відчуває, що подібна ситуація вже траплялася, при цьому дане почуття ні як не пов’язане з яким – небудь моментом з минулого. Як правило, людина в цей момент відчуває якесь відчуття дива, а так само розуміє, що це не реально. Бувають моменти, коли людина може навіть з лякаючою точністю знати, що станеться в наступний момент. А деякі взагалі сприймають ефект дежа вю, як паранормальні здібності.

Вперше термін «Дежа вю» в своїй книзі «L Avenirdessciencespsychigues» (Психологія майбутнього), використовував психолог Еміль Буараков.

Так само існують вельми схожі явища: «вже чуте» і «вже пережите». А ось протилежне явище Дежа вю – Жаме Вю – «ніколи не бачене». Під час цього стану людина відчуває дивне почуття: наприклад, він знаходиться в звичному для нього місці, при цьому людина відчуває, що тут він ніколи не був.

Які ж причини феномену Дежа вю і як він проявляється?

Бувають випадки, коли враження від дежа вю можуть бути настільки сильні, що вони переслідують людину протягом багатьох років. При цьому людина не здатна пригадати абсолютно ніяких подробиць з тих подій, які він мав під час дежа вю. Як правило, дежа вю супроводжується так званої деперсоналізацією. Це можна пояснити так: реальність ставати настільки розпливчасто, що людина ніяк не може зосередитися. Буває таке, що в людини настає стан «дереалізації особистості» – це можна порівняти з запереченням реальності. Таке визначення даного станом дав Фройд. А ось Бергсон дав своє визначення дежа вю: він вважав, що це «спогад про сьогодення». Він був упевнений в тому, що в цей момент людина сприймав реальність як би роздвоєною і в якійсь мірі подумки переносився в минуле.

Цікаві факти про Дежа вю

Дослідження показали, що феномен дежа вю – явище досить поширене. 97% абсолютно здорових людей хоча б один раз у житті були в такому стані. А от серед людей, які страждають від епілепсії цей відсоток ще вищий. Як не намагалися вчені, штучно викликати феномен дежа вю ні як не вдається. Це саме та причина, по якій вчені так мало можуть повідати нам про це дивний феномен. Точні причини, через які людина відчуває дежа вю, не відомі. Єдине, на чому зійшлися думки вчених, так це на те, що дежа вю викликано взаємодією різних процесів в областях мозку, які відповідають за сприйняття і за пам’ять.

В справжній момент самим правдоподібним пропозицією можна вважати наступне: ефект дежа вю викликаний не чим іншим, як попередньою обробкою інформації, наприклад, під час сну. У житті людина потрапляє в ситуацію, яку його підсвідомість вже обдумало і програло у сні, а мозок досить вдало змоделював, при цьому подія дуже близько біля реальної ситуації. Так і виникає ефект дежа вю. Психіатри стверджую, що якщо феномен дежа вю людина відчуває занадто часто, то це свідчить про психічному розладі особистості.