Цікаві факти про читання

Цікаві факти про читання

-Під час читання очі, коли бачать різні літери, передають мозку зовсім різні зображення, а людський мозок, не дивлячись на це, все одно з’єднує їх в одну картинку.

-Коли людина читає швидко, його очі втомлюються набагато менше, ніж тоді, коли людина читає повільно.

– А чи відомо вам, що при читанні очі людини дивляться в різні сторони?

-Якщо людина володіє середніми навичками читання, то його очі на одній сходинці роблять 12-16 зупинок. А от якщо людина володіє швидкими навичками читання, що очі роблять 2-4 зупинки на сходинці.

-У той час, коли у студентів відбувається 15 регресивних рухів на одну сходинку, у школярів їх 20.

-За одну годину читання очі читає 57 хвилин зосереджені на тексті. Це означає, що очі знаходяться у відносному спокої.

-Практично всі люди (95%) читають вельми повільно – приблизно 180-220 слів на хвилину. Це означає, що людина прочитує одну сторінку за 1,5 – 2 хвилини.

-У людини з середніми навичками читання рівень розуміння прочитаного становить 60%. А от якщо людина читає швидко, то рівень розуміння піднімається до 80%.

-Під час читання очі людини майже 50% всього часу дивляться на різні літери. У цей час лінії погляду можуть як перехрещуватися, так і розходитися в різні боки.

-У 2007 році, в Пайсанду, Уругвай, відбувся найдовший марафон командного читання вголос. Цей марафон тривав 224 години. Завершила його команда, до якої входили 6 осіб. Проходив марафон читання з 13 вересня до 22 вересня.

-Відомий полководець Наполеон, читав зі швидкістю 2000 слів на хвилину.

-Т. Едісон був здатний читати 2-3 рядки одночасно, при цьому він запам’ятовував текст практично цілими сторінками. Це було можливим завдяки тому, що Едісон вмів максимально зосереджуватися.

-Швидкість читання М. Горького становила 4000 слів на хвилину.

-О. Бальзак за півгодини міг прочитати роман, які складався з 200 станиць.

-Е. Гаон пам’ятав 2500 прочитаних книг дослівно.