Цікаві факти про чорному морі

Цікаві факти про чорному морі

Ось і настала довгоочікувана весна. Це означає, що не за горами і сезон відпусток. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про чорному морі.

1. Чорне море є притулком для 2500 видів тварин. У порівнянні, наприклад, зі Середземному морі, в якому мешкає близько 9000 видів, така кількість не можна вважати великим. На самому дні можна зустріти устриць, молюсків і мідій. А такого хижака, як рапана, занесли кораблі, що пливли з Далекого Сходу.

2. Найнебезпечнішою рибою, що мешкає у водах Чорного моря, є морський дракончик. Ця риба отруйна. Отрута міститься на зябрових крильцях і на колючках спинного плавника. Не менш небезпечними вважаються такі представники, як скат і скорпени.

3. Чорне море відрізняється тим, що на самому його дні (глибина понад 150-200 метрів) повністю відсутня життя. Винятком є ​​тільки деякі бактерії. А все тому, що шар на глибині Чорного моря насичені сірководнем.

4. Чорне море має єдиний великий півострів – Кримський.

5. У водах Чорного моря мешкають такі представники ссавців: морська свиня, білочеревий тюлень і два види дельфінів.

6. Гори, які оточують Чорне море, весь час зростають. Це ж відноситься і до самого моря – воно постійно збільшується. Різниця лише в тому, що гори ростуть за одне століття приблизно на пару сантиметрів, а море наступає зі швидкістю 20-25 сантиметрів за такий же час. На морському дні вже зник древнє місто Тамані.

7. У Чорному морі є вельми незвичайний вид планктонних водоростей – ночесветка. Вона наділена фосфором. Саме через ночесветки в серпні можна побачити, як світиться Чорне море.

8. Колючий акула катран – єдина акула, яка живе в Чорному морі. Але близько біля берега її не буває, так як дуже боїться людей.