Цікаві факти про чханні

Цікаві факти про чханні

Багато людей починають чхати в холодну пору року. Коли настає осінь і люди більше часу проводять в приміщеннях, їх частіше дошкуляє алергія на пилок амброзії і пилу.

1. Відповідь на чхання в різних країнах різний. Наприклад, в Індії прийнято вважати, що якщо людина чхає, це свідчить про його відмінне здоров’я. Російською мовою ми відповідає чіхнувшій людині «Будь здоров». А стародавні римляни і греки вірили, що чхання – сприятлива ознака.

2. Такий рефлекс, як чхання, є автоматичним. Якщо даний процес уже почався, його зупинити вже неможливо.

3. Багато хто не знає, але чхання ефективно охороняє людське тіло. Ця незначна, але важлива частина імунного процесу. Вона зберігає наше здоров’я.

4. Якщо періодично чхати, чи не прикриваючи рот і ніс долонею, в досить тісних громадських приміщеннях, то можна передати свої мікроби більш ніж 150 оточуючим вас людям.

5. А чи знали ви, що чхання може мати психологічні причини? Провокувати чхання можуть такі емоції, як збудження, страх або ж туга. На дані психологічні стимули відповідна реакція виникає в носі при спробі відновити рівновагу. Будь-яка сильна емоція може привести до звуження або розширення носових мембран. А під час чхання ці мембрани повертаються в колишнє нормальний стан.

6. У нижній частині мозкового стовбура розташований центр чхання. Якщо пошкодити дану частину мозку, то людина може втратити здатність чхати.

7. Ігуана є самим чхають тваринам на нашій планеті. Вона чхає на багато частіше, ніж інша тварина. Справа в тому, що чхання допомагає позбавити тіло від певних солей. Вони є побічними продуктами травній системі ігуан.

8. У сні людина не здатна чхати. Справа в тому, що нерви, які залучені в даний процес, теж відпочивають під час сну людини.

9.  Коли людина чхає, він випускає приблизно 40 000 крапель зі швидкістю 44,7 метрів в секунду.

10. Ні в якому разі не намагайтеся стримати чхання. Чи не затискайте при цьому ніс. Такі дії можуть призвести до розриву барабанної перетинки, так як чхання посилається в евстахиеву трубу. Можуть виникнути такі наслідки, як розриви кров’яних судин, кровотеча з носа. Зустрічалися навіть випадки сліпоти.