Цікаві факти про борги

1

Цікаві факти про борги 1. Щедрість всім відомого Олександра Дюма не знала меж. З цієї причини він не вилазив з боргів. Вираз, який Дюма вживав досить часто, наголошувала: «Ні разу ні одній людині я не відмовив у грошах. Винятком були лише мої кредитори».

2. На Русі ізгоями ставали не багато. Наприклад: князь, який став сиротою раніше, ніж його батько отримав звання князя. Син попа, який не навчався грамоті (з цієї причини він не міг займатися професією батька), і купець, який мав необережність не повернути борг вчасно.

3. На землі, що належала боржнику в Стародавній Греції, кредитор встановлював певну таблицю. Дощечка свідчила про те, що земля перейде у його власність в тому разі, якщо боржник не сплатить борг.

4. Репутацію держави можна визначити сумою, яку ця держава може взяти в борг. Таку думку мав Уїнстон Черчілль.

5. Досить дивний звичай є у індіанців племені «квакутл». Людина, що бере в борг гроші у заставу залишає своє ім’я. Поки борг не буде погашений, до боржника будуть звертатися тільки звуками. Покликати до себе, наприклад, можна жестикулюючи.

6. Існував закон, який не дозволяє середньовічним арабам давати гроші під відсотки. Навіть у ті часи народ був дуже спритний і з легкістю обходив цей закон. Ось наочний приклад: покупець підписував договір, у присутності свідків, про купівлю раба вартістю у 1200 динарів. В договорі зазначалося, що сума повинна бути погашена за один рік. Після цього покупець продавав цього раба старому господареві за 1000 динарів готівкою.

7. Стародавні слов’яни користувалися особливою системою. Вони використовували замість розписок палички. Наприклад, чоловік взяв у свого сусіда 4 мішка зерна в борг. При цьому він повинен обстругать паличку, зробивши на ній чотири невеликі зарубки. Після цього паличка розколювалася на дві половини, одна з яких віддавалася сусідові, а друга залишалася у боржника.

8. У римській імперії борг повинен був бути сплачений протягом 60 днів. У разі несплати боргу, позбавляли не лише майна, але і честі.

9. У XVI столітті в Англії боржникам доводилося нелегко. Тим, хто не повертав борги, доводилося сидіти вдома і не виходити, так як існував закон, що забороняє заарештовувати людину в його будинку.

10. У Старій Русі існував звичай: боржника, який не виплачував борги, прилюдно сікли на площі. Кати виконували свою роботу так, щоб від боржника виходило як можна більше крику. Це робилося для того, щоб рідні, які спостерігали за покаранням, зглянулися, і виплатили за нього борги.