Цікаві факти про бокс

Цікаві факти про бокс

Факт №1. На острові Крит бокс існував ще в 1500 році до н.е. Завдяки сучасним технологіям відомо, що такий вид єдиноборств в Африці існував ще раніше в Ефіопії. Законним цей вид спорту став в 1900 році.

Факт №2. Знаменитий Піфагор, філософ і математик, відомий не тільки тим, що став засновником Школи філософії. У 588 році до н.е. проходили 48-е Олімпійські ігри. Так от: на цих іграх Піфагор виборов першість у кулачному бою в чоловічій категорії. У той час такий вид спорту був дуже жорстокий. Саме це стало причиною того, що скульптури бійців робили з пошкодженими особами.

Факт №3. А чи знали ви, що тільки у 1999 році матріархат переміг у цьому виді спорту. Саме в цьому році відбувся перший офіційний боксерський ринг між двома різними статями. Перемога була здобута жінкою. У 1904 році на демонстративній зустрічі на Олімпійських іграх з’явився жіночий бокс. Більше половини ХХ століття жінкам заборонялося виходити на ринг у більшості країн. Тільки в 1988 році Аматорська Асоціація Боксу санкціонувала жіночий бокс.

Факт №4. В Радянському Союзі стався запам’ятовується курйоз: під час змагань за Першість Союзу з боксу, боксерам були видані вельми якісні рукавички. Вони моментально позбавлялися своєї фарби, і при цьому на тілі та осіб спортсменів залишалися сліди.

Факт №5. Один із знаменитих боїв Майка Тайсона стався в 1988 році. Заробив боксер 20 мільйонів доларів всього за 91 секунду. Цього часу боксеру вистачило, щоб нокаутувати Майкла Спінкса. Тайсон в 20 років досяг звання чемпіона світу у важкій вазі, а в надважкій – 21. Він вважається самим неадекватним боксером – варто лише згадати, як під час поєдинку з Холіфілдом Тайсон вкусив його за вухо.

Факт №6. Шахбокс – новий вид спорту, що з’явився в 2003 році. Він являє собою суміш боксу та шахів. По черзі в 11 раундів спортсмени намагаються здобути перемогу над супротивником: парні раунди відбуваються на ринги, а непарні – за шаховим столом. Перемога присуджується тому, хто поставив у шаховій партії мат, або нокаутував супротивника на рингу. Учасники так само поділяються по ваговим категоріям.

Факт №7. А чи відомо вам, що знаменитий Олександр Сергійович Пушкін не на жарт був захоплений боксом? Варто відзначити, що він був єдиною людиною в Росії, виписує підручники з боксу з Англії.

Факт №8. Знаменитий боксер Віталій Кличко занесений у Книгу Гіннеса за те, що він заробив звання чемпіона світу за найкоротший час.