Цікаві факти про білок

Цікаві факти про білок

Не дивлячись на те, що білки – тварини нам звичні, це не робить їх менш цікавими. Вони до цих пір представляють величезний інтерес для вчених і дослідників. Варто відзначити, що вони практично не змінилися за останні 50 мільйонів років. Саме стільки вони існують на нашій землі. Ця стаття познайомить вас з цікавими фактами про білок.

1. Новонароджене більченя важить не більше 50 грам, при цьому його зростання не перевищує одного дюйма. Після народження немовля не має зубів.

2. 4 передні зуба у білки, як і у багатьох інших гризунів, безперервно зростають. Це дозволяє зубам не зношуватися в процесі використання.

3. А чи відомо вам, що білка є самим чистим гризуном? Самець білки витрачає на багато більше часу на догляд за своєю вовною, ніж самка.

4. Африканські карликові білки – найменші серед свого роду. Довжина від носа і до хвоста складає всього 2,5 сантиметра.

5. На сьогоднішній день в світі налічується 365 видів білок. Ці види діляться на 7 сімей. До них так само ставляться бабаки, лугові собачки, а так само ховрахи.

6. Нюх у білок розвинене просто чудово. Тільки уявіть: самець здатний відчути запах самки на відстані однієї милі.

7. На момент народження більчата абсолютно сліпі. Бачити вони не можуть аж до 6 – 8 тижнів життя. Природно, що весь цей період вони повністю залежать від своєї матері.

8. Зазвичай спаровуються білки в період зими. Це час року для білок найактивнішу. Протягом усього шлюбного періоду саме самець бігає за самкою і намагається привернути до себе увагу.

9. Злучаються білки всього два рази в рік. Цікавий факт: одна самка ніколи не злучається з одним і тим же самцем більше одного разу.

10. Багатьом відомо, що білка – летяга не здатна літати в загальноприйнятому сенсі цього слова. Їхні крила всього лише дозволяють їм ковзати від одного дерева до іншого. Ці тварини мають добре розвинене нічний зір, що дозволяє їм безпомилково орієнтуватися в темряві.

11. Варто відзначити, що ці тварини дуже ненажерливі. Всього за один тиждень білка вживає їжу, маса якої дорівнює масі її тіла.

12. У білок добре розвинені задні лапи, передні ж досить короткі. Завдяки спільній роботі лап, білка здатна стрибати на відстані приблизно в 20 футів.

13. Дивно те, що білка здатна впасти з тридцяти метрової висоти, при цьому залишитися абсолютно неушкодженою. Не завдати серйозних травм при падінні білкам дозволяє не тільки будову їхніх тіл, а так само пухнастий і красивий хвіст, який білки використовують для балансу, за принципом парашута.

14. Колір хутра у білки може бути різний: білий, сірий, рудий, коричневий і чорний. Не складно здогадатися, що білки, що має чорне забарвлення, мають більш високу температуру, ніж всі інші, так як чорний колір краще інших поглинає тепло.

15. Доросла особина живе на самоті. Виняток є випадки в періоди сильних морозів. У цей час білки гніздяться разом для збереження тепла.

Царство: Тварини.

Тип: Хордові.

Клас: Ссавці.

Загін: Гризуни.

Сімейство: Білячі.

Рід: Білки.

Білку можна зустріти на території Африки, Азії, Європи та Америки. Тривалість їх життя коливається від двох до восьми років. Вони відносяться до всеїдних тварин, так як їх раціон складають личинки комах, бруньки дерев, цибулини рослин, жаби, шишки, горіхи і дрібні птахи. Вага дорослої особини не перевищує 2 кілограмів, а зріст – від 5 до 36 дюймів.