Цікаві факти про біль

Цікаві факти про біль

Нервові закінчення посилають певні сигнали в головний мозок. Саме з цієї причини людина відчуває біль. Коли таке відбувається, мозок вивільняє ендорфіни, які є природним знеболюючим.

1. Коли людина відчуває біль, величезну роль при цьому відіграє самонавіювання. Проводився експеримент, в якому добровольці відчували біль різного виду. Бере Участь дали таблетку, зроблену з цукру, і сказали, що це новий засіб від болю. Біль зменшилася у 40% добровольців.

2. Як правило, жінки біль відчувають набагато сильніше, ніж чоловіки. Мало хто знає, що на один квадратний сантиметр шкіри жінки припадає 34 нервових волокна. У чоловіка ж – всього 17.

3. Людина, які відчуває біль, страждає не тільки фізично. Страждання ще й психологічні. Людину з хронічним болем набагато легше вивести з себе, він легше піддається стресам. У 2004 році проводилися наукові дослідження, які показали, що мозок людини, яка страждає від болю в спині, на 11% менше, ніж мозок здорової людини.

4. Якщо людина відчуває біль при будь-якої хвороби і не намагається її усунути, це призведе до уповільнення одужання. У цьому випадку, людині рідко вдається уникнути важкого протікання хвороби. Пояснення досить прості: біль негативно впливає на імунну систему людини.

5. Цікавий факт: якщо людина страждає від мігрені, його сексуальне бажання буде на 20% сильніше, ніж у людини, які страждає від головного болю через тиск.

6. Найчастіше людина звертається до лікаря в разі сильної тривалої болю. В основному, в такому випадки, лікарі діагностують порядком запущене захворювання.

7. 30-35% всіх жителів планети страждають від хронічного головного болю. 80% хоча б раз у житті відчули її. Головну біль може викликати 50 причин і різних хвороб.