Цікаві факти про бензин

Цікаві факти про бензин

Бензин є на сьогоднішній день самим споживаним продуктом всього людства. Як тільки ціна на бензин піднімається, він стає головною темою обговорення у всьому світі. Ця стаття познайомить вас із самими цікавими фактами про бензин.

1. Представляємо вашій увазі топ-3 найнижчих цін на бензин: у Венесуелі за один літр бензину платять приблизно 0,05 долара, в Лівії – 0,14 долара. Третє місце займає Саудівська Аравія – за літр палива платять 0,16 долара.

2. Бензин прийнято вважати «родичем» бензойної кислоти. Вона являє собою білуваті кристали, причому досить тверді. Ще в часи Нострадамуса це речовина було відомо європейським алхімікам. У процесі конденсування поширеного в ті часи пахощі під назвою «росний ладан» або «бензой» це речовина і видобувалося.

3. Ціну в Ізраїлі на бензин А-95 держава встановлює в кожен останній робочий день місяця. Їх ціна відповідає ціні на бензин за останні п’ять днів місяця в портах країн Південної Франції та Італії.

4. У Сполучених Штатах Америки ціни на бензин вельми низькі. Але, навіть не дивлячись на цей факт, за 24 години американці витрачають палива приблизно на один мільярд доларів.

5. У світі найбільший товарообіг припадає саме на паливо. А друге місце по товарообігу займає кави.

6. Ізраїль відомий своїми високими технологіями. Компанія Solon винайшла екологічний та досить економічний бензин Gold-95. Крім того, що даний бензин економить власнику автомобіля чималі гроші, він ще й скорочує в атмосферу шкідливі викиди. До того ж Gold-95 дбати про мотор машини і підвищує зносостійкість. Це так само допомагає економити гроші на ремонті.

7. Карл Бенц створив перший автомобіль з бензиновим двигуном внутрішнього згоряння в 1885 році. На триколісну візок чоловік поставив бензиновий двигун і запатентував його як «екіпаж з газовим або гасовим двигуном».

8. За часів правління в Лівії Муаммара Каддафі бензин коштував дешевше, ніж вода.

9. Найдорожчий бензин в Норвегії. За один літр в 2013 році платили 2,5 долара. Друге місце займає Туреччина з ціною 2,45 доларів.

10. У це важко повірити, але в кінці XIX століття бензин використовували як антисептичний засіб, і тільки. Його можна було придбати в аптеках. З нафти в той час відганяли тільки гас, а інші відходи (і бензин, в тому числі) або спалювали, або ж просто викидали.