Цікаві факти про бактерії

Цікаві факти про бактерії

Бактерії і мікроби існують навколо нас. Вони можуть бути як хороші, так і погані. Пропонуємо ознайомитися вам з цікавими фактами про бактерій.

1. У 1999 році була відкрита найбільша бактерія Thiomargaritanamibiensis, що перекладається, як «сіра перлина Намібії». У поперечнику її розмір може досягати 0,75 міліметрів. Її розміри перевищують стандартну точку. 1/12 дюйма – розміри точки, що дорівнює 0,351 міліметра.

2. Чи не відомо чому, але зовнішній вигляд бактерій вельми вдалий, причому на стільки, що абсолютно не змінюється протягом мільярда років. Бактерії видозмінювалися тільки внутрішньо. Такий феном навіть отримав назву «синдром Фольксвагена». Багатьом відомо, що ця машина – «Фольксваген – жук» – настільки сподобалася всьому світу, що зовнішній вигляд автомобіля зберігали протягом сорока років.

3. Цікавий факт: в організмі людини живуть бактерії, загальна вага яких становить два кілограми.

4. Погодьтеся, що після дощу сира земля пахне просто чудово. Цей запах створює органічну речовину геосмін. А виробляють його ціанобактерії і актинобактерії, які живуть на поверхні землі.

5. Найдавніший організм, який вдалося виявити вченим, це археобактерій термоацідофіли (thermoacidophiles). Ці бактерії існують в тих гарячих джерелах, в яких є великий вміст кислоти. Якщо температура нижче 55 градусів, ці бактерії просто гинуть.

6. Вчені манчестерського університету проводили дослідження, в результаті яких стало відомо, що на мобільному телефоні вміст мікробів на багато вище, ніж на підошві взуття, або ж на сидінні унітазу.

7. Багато припускають, що бацила і бактерія – це різні живі організми. Насправді це один і той же: слово «бактерія» походить з грецької мови, а слово «бацила» має латинське походження.

8. Як ви вже знаєте, в тілі людини проживає близько двох кілограм бактерій. Один з них знаходиться в нашому кишечнику. Чисельність цих бактерій на багато більше, ніж клітин в людському тілі.

9. Людський рот містить приблизно 40 000 різних бактерій. Під час такого приємного заняття, як поцілунок, люди передають один одному 278 культур бактерій. З них ніякої небезпеки не представляють 95%.

10. У деяких країнах XXвека всім дітям, без винятку, видаляли апендицит. Це робилося для того, щоб він не виник в майбутньому. Проте на самому початку XXIвека вчені виявили, що апендикс зовсім не є рудиментом. Для імунної системи цей орган дуже важливий, так як саме в ньому знаходяться багато мікроорганізми. У той час, коли людина страждає небудь хворобою, природна флора в кишечнику гине. Саме в такі моменти з апендикса в організм і приходить «підкріплення».