Цікаві факти про автомат калашникова АК-47

Цікаві факти про автомат калашникова АК-47

Знаменитий автомат Калашникова зразка 1947 року народження, відомий так само, як АК-47 – найпоширеніша зброя у всьому світі. Про це говорить запис у книзі рекордів Гіннеса. Його сконструював Михайло Калашников і зброя це признанно «кращим зброєю ХХ ​​століття».

-За часів Радянського Союзу, хлопчики, які випускалися зі школи, вміли розбирати і збирати автомат Калашникова.

-Автомат АК-47 увійшов до книги рекордів Гіннеса, як найпоширеніша зброя у всьому світі. На даний момент, за офіційними даними, у всьому світі існує близько 100 мільйонів автоматів Калашникова. Виходить, що на кожного 60-го жителя планети, припадає по одному автомату.

-Автомат Калашникова в Афганістані називають «Калахан». Це слово підходить за змістом до визначення «друг».

-Михайло Калашников за свій винахід був нагороджений орденом Червоної Зірки, а так само отримав Сталінську премію першого ступеня в 1947 році. Премія була в розмірі 150 тисяч рублів. Це було ціле стан! На ці гроші можна було придбати практично десяток автомобілів «Перемога», ціна якого становила 16 тисяч рублів.

-У 1949 році АК-47 був поставлений на озброєння. Офіційна назва цієї зброї звучить так: «7,62-мм автомат Калашникова зразка 1947». У народі ж назва звучить набагато коротше – «Калаш».

-Автомат Калашникова настільки знаменитий, що удостоївся честі бути зображеним на гербах. У наш час, наприклад, його можна бачити на гербах таких країн, як Східний Тимор, Зімбабве, Конго, Мозамбіку. Так само АК-47 зображений на емблемі ліванського угруповання під назвою «Хезболла».

-Через те, що автомат Калашникова простий і дешевий у виробництві, в багатьох країнах, які налагодили випуск такої зброї, ціна його практично не перевищує вартість курки.